Annelerin Her Gün Yaşadığı Sorunları Eğlenceli Çizimlerle Anlatan Sanatçı: Özlem Açar

-

Özlem Açar 1987 Bakırköy doğumlu.Kendisi Trakya Üniversitesi Gıda Bölümü mezunu. Edebiyat ve resimle ilgilenen sanatçının çeşitli edebiyat dergilerinde öykü ve illüstrasyonları yayınlanmakta. Geçtiğimiz yıl, bir bebeğin bakış açısıyla anneliği anlattığı "Annemi Yetiştiriyorum" adlı kitabı yayınlandı. Anneliğin komik hallerini karikatürleştirerek Instagram'da binlerce anneye ulaştırıyor ve çizimleri oldukça ilgi görüyor.

Kaynak: https://www.instagram.com/ozozlemacar/

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
buket.bb.buki

okuyamadım sıkıldım çocuk yapmama kararına devam hehe :)

penguen-geri-dondu

19 :))) anne değilim ama bunu yiğenlerimle çok yaşıyorum

enk-capital

Annelik kadar insanı fiziksel ve mental açıdan yıpratan başka bi şey daha yok. Aklı başında bi insan bunu kendine neden yapar? Sigara içmek gibi bi şey bu. Zararlarını ve mantıksızlığını bildiğin halde türlü çeşitli bahanelerle içmeye devam ediyosun. Hiçbi açıklaması yok halbuki. Gelip burda "annelik şöyle tontiş böyle minnoş şöyle bilmem ne" diye romantik romantik konuşmayın. Bunu anlamamı beklemeyin. Çünkü ömrüm boyunca asla anlamicam. Mantığını sorgulamaya da devam edeceğim. Bi mantığı varsa tabii...

firikufa

yani diyorsun ki keşke doğmasaydım? Anneliğin zorluğunu herkes görerek bilir ve sonradan yaşayarak öğrenir.Çok şey yazardım da inatçısın sen kelimelerim boşuna gitmesin.Kadın isen bir gün anne olmak istediğin zamanla şu zamanı çok iyi kıyasla ve kendinden nefret etmeye bak.

enk-capital

Keşke doğmasaydım demediğim bi an yok. Hayat boş bi çaba ve acı verici benim için. Söylediklerimse tamamen doğru. Siz de biliyosunuz ki içgüdüsel bi dürtü dışında bu konuyla ilgili hiçbi ikna edici motivasyonunuz yok. Bunu yavaş yavaş kabul edeceksiniz tabii. Aniden bu tür doğruları duymak sizi sarsabilir.

firikufa

Ben senin gibi önüne gelen hayat fırsatını boş gören bir insan değilim.O fırsatı güzel şeylerle doldurmaya çalışan bir insanım.Bu yüzden kabul edebileceğim bir şey yok.Senin kabul edemediğin zorluklar var ve dediklerin saygı duyulmayacak kadar gafletli neyse dediğim gibi inatçısın.Hayat senin ister öldür ister yaşat.İnsanlara zararın olmasın da.

enk-capital

Belli ki duygusal birisin. Sanırım azıcık safsın da. Dikkat et de başına kötü şeyler gelmesin. Bu saflık ve duygusallıkla canının çok yanacağı kesin gerçi.

firikufa

yav he he

enk-capital

Baya baya safsın hem de. Yazık gerçekten.

Görüş Bildir