Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Amerikalı Fotoğrafçının Gözünden Şafak Vakti İstanbul

 > -

Amerikalı fotoğraf sanatçısı Anthony Epes, "Cities at Dawn" (Şafakta Şehirler) projesi kapsamında, gün doğarken İstanbul'u fotoğrafladı.

Daha önce Paris, Londra, Roma, Venedik, Singapur gibi kentlerin şafak vakti fotoğraflarını çeken sanatçı, BBC Türkçe'ye, "İstanbul dünyanın en büyük kentlerinden biri. Öğleden sonra İstanbul'un sokaklarında yürümek çok bunaltıcı. Her yer insan kaynıyor. Arabalar, gürültü. Ama bir Nisan sabahı saat 04.00'te şehir neredeyse benim. Şafak vakti yeni dünyaları keşfeden bir kaşif gibi hissediyorum. Şehri gerçek haliyle görüyorum" dedi.

2000'den beri İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşayan sanatçı, şöyle devam etti:

“Şafak vakti fotoğraf çekmeye sihir katan şey ışık. Güneş mavi gökyüzünü delerken, inanılmaz pembeler, sarılar, morlar, turuncular oluşuyor. Her sabah diğerinden farklı. Her kentin farklı özellikleri var."

"Ama İstanbul'un etrafını suyun çevrelemesi nedeniyle çok değişken bir ışığı var."

"Sisin her yeri basması ve güneşin sisi aralamasına tanık olmak, benzersiz bir şey."

"İstanbul, muhteşem şafak fotoğrafları için en mükemmel kent. Tepeler ve çatıların içiçe gemesi nedeniyle şehri ve gün doğumunu yüzlerce farklı açıdan görebiliyorsunuz."

Tüm fotoğraflara bu bağlantıdan ulaşılabiliyor.

BBC Türkçe

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir