Amerika'da Yaşayan YouTuber Nil Sani, Lise Videosunu Acı Yorumlar Nedeniyle Türkiye'den Erişime Kapattı

211PAYLAŞIM

Üzücü bir durum.

Amerika'da yaşayan Hailey (Eylül) ve Nil Sani kardeşler YouTube'ta son dönemde oldukça popüler.

Uzun yıllardır YouTube ve Instagram'da aktif olsalar da son yıllarda rotalarını Türkiye'ye de çevirdikleri için daha fazla tanınır oldular.

Hem Amerika'dan hem Türkiye'den epey takipçisi olan kız kardeşlerden Nil Sani küçük olan.

2003 doğumlu Nil Sani, ablasına göre daha az takipçi sahibi olsa da onun da popülaritesi giderek artıyor.

Ablasının da mezun olduğu Los Angeles'ın en ünlü okullarından Beverly Hills High School'a giden Nil Sani, henüz lisede kendi parasını kazanıyor.

Lise son öğrencisi olan genç kız pek çok markayla işbirliği yapıyor ve kendi girişimleri de var. Bu yıl New York Üniversitesi'nden kabul alan Nil Sani, iki yıl önce lise 3'teyken okulunu gösterdiği bir video yayınlamıştı.

2 milyona yakın izlenen video, YouTuber'ın kanalındaki en çok izlenen videolarından biri oldu.

Videoda okulundaki spor faaliyetlerini, imkanları, arkadaşlık ortamını gösteren YouTuber'a pek çok kişi imrendi ve üzücü yorumlar yazdı.

Çoğunlukla kendi yaş grubu ve daha küçüklerin takip ettiği YouTuber'a yakınan yorumların sayısı çok fazlaydı.

Aslında pek çok YouTuber'a benzer yorumlar yapılıyor. Özellikle lüks hayat YouTube'ta hem çok ilgi hem de tepki çekiyor.

Ancak burada yaşı küçük kullanıcıların farklı bir yakınması söz konusuydu.

Hayat şartlarına, eğitim sistemine, baskıcı kültüre alışkın gençlik sosyal medya sayesinde bambaşka şartları, kültürleri görüyor ve ister istemez kendisininkiyle kıyaslıyor.

1 yıldan uzun süredir yayında olan videoya halen bu tür yorumlar gelmesi Nil Sani'yi de etkilemiş olacak ki, sonunda videoyu Türkiye'den erişime kapattı.

Video sadece YouTube'da değil, sosyal medyada da konuşuluyordu.

Nil Sani'nin bu kararı almasını saçma bulanlar kadar ona hak verenler de vardı.

Evet, herkese benzer yorumlar yapılıyor ama Nil Sani'ye son dönemde fazlasıyla yapılır oldu.

Bir ay önce kızının New York Üniversitesi'nden kabul aldığını sevinçle paylaşan annesi Melike Sani'ye de benzer binlerce yorum gelmişti. Yurt dışında lise veya üniversite okumak isteyen pek çok genç kadını yorum yağmuruna tutmuştu.

Daha önce ablasının da bir videosu epey tepki çekmişti:

Amerika'da Yaşayan Türk YouTuber'ın İki Ülkenin Acı Gerçeklerini Anlatığı Çarpıcı Videosu! - onedio.com
Amerika'da Yaşayan Türk YouTuber'ın İki Ülkenin Acı Gerçeklerini Anlatığı Çarpıcı Videosu! - onedio.com

Hem hayatını paylaşıp hem de yorumlara dayanamamak elbette tutarsız ama belki de küçük yaştakilerin yorumları Nil Sani'yi gerçekten üzmüştür ve bu yüzden videoyu Türkiye erişimine kapatmıştır, nedenini bilemiyoruz.

Aynı şekilde birkaç videosunun daha erişimini kapattığı söyleniyor.

Peki siz bu videoların Türkiye'ye kapatılmasının nedeninin ne olabileceğini düşünüyorsunuz?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Ülkece Blok Yedik! Tacizlerden Bıkan Sibel Kekilli Instagram Hesabını Türkiye'ye Kapattı! - onedio.com
Ülkece Blok Yedik! Tacizlerden Bıkan Sibel Kekilli Instagram Hesabını Türkiye'ye Kapattı! - onedio.com
Kanımız Dondu! Türk Erkekleri Tarafından Taciz Edilmeye Daha Fazla Dayanamayan Sheyenne Shea İsyan Etti - onedio.com
Kanımız Dondu! Türk Erkekleri Tarafından Taciz Edilmeye Daha Fazla Dayanamayan Sheyenne Shea İsyan Etti - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kirliherif

hahahah üzülmeyin genşler size bir sürprizim var. çok gelişmiş, eğitimli, kültürlü, aydın, züper über dediğiniz amerika aslında yeryüzündeki en yozlaşmış ülke. tamamıyla ahlaki çöküntü içinde. bunun en basit örnekleri de onlyfans hesabı açıp nude satan 12-13 yaşında kızlar, sosyal medyada paypal-me cashapp handleını paylaşıp içki için ondan bundan para dilenen çocuklu bekar kadınlar, kavgada insanları ayırmak yerine videoya çekip "kill that s.o.b." bağıran manyaklar, 13-14 yaşındaki erkek öğrencileriyle ilişkiye giren +30 kadın öğretmenler, güney eyaletlerindeki sık yaşanan ensest olaylarıdır. amerikayla aramızdaki tek fark teknoloji. aha bu kızın gösterdiği hayatı da yaşamak istiyorsanız ülke ortalamasının üzerinde geliriniz olmalı. aksi takdirde türkiyenin alternatif bir ülkesinde yaşıyor olursunuz. para varsa refah, yoksa yobazlık içinde yaşanır. bu dünyanın değişmeyen tek kuralıdır

corpse-bride

bana duyarlı davranmış gibi geldi nedense tepki kendisine değilmişc oğrafyaya tepki göstermiş yazan çocuklar .gencler üzülmesin daha fazla demiş gibi hissettim.gençler değişim sizin elinizde sizde zaten bunu yapamazsanız biz ölelim ya .onca eğitim boşa mı gitsin şimdi tek umudum gençlik artık valla yoksa yaşlılığımızda da sürünecez bu ülkede

engo-_-

Her gelen nesil topu bir sonrakine atıyor, garip :D Kimse sorumluluk almak, konfor alanının dışına çıkmak istemiyor. Bu arada eğitim derken? Bu ülkede eğitim, yargı ve ekonomi öleli çok oldu.

corpse-bride

biz gençlerin önünü açıcaz meraklanma o günahmış bu harammış vs . bunlar bizi zerre alakadar etmiyor eski dinazorlar gibi sığ bakmıyoruz değişime

serkan15

Kızın Babasının inşaat şirketi varmış ve bu gittiği lisede meşhur Beverly Hills. Yıllık 31.000 Dollar! Amerika'nın en zengin bölgesi belki. Türkiye'de iyi bir üniversite kazanın, orada da bu ortamı bulabilirisiniz. Amerikan Futbolu bile var :)

bestemlyhotmail.com

Aynen. Sonra okulunun kapısına kelepçe takıp göz altına alsınlar seni. Kesinlikle buluruz aynı ortamı (!)

xy

Türkiye de var bu yorumları hakedenler...ama uğraşılmıyor..niye ???.... bu her yönden güzel kızımızla derdi olanlar feci kıskanmış derim :))))))) ve NOKTA.

tren

Bazı insanlar dünyaya şanslı geliyor vesselam.

Görüş Bildir