Görüş Bildir
Haberler
Amazon Twitch'i Satın Aldı

Amazon Twitch'i Satın Aldı

Ulaş
26.08.2014 - 11:10

Geçtiğimiz mayıs ayında Google ile satın alma görüşmeleri gerçekleştiren Twitch’in sahibi Amazon oldu. Satın alma haberi, Amazon ve Twitch tarafından doğrulandı.

Twitch, Google ile 1 milyar dolarlık bir satın alma anlaşması için görüşmüş fakat Twitch’in fiyatı az bulduğu için görüşmelerden çekildiği iddia edilmişti.

Amazon ise Twitch’i yalnızca 970 milyon dolar karşılığında satın aldı. Görünüşe göre, Twitch ile Google’ın anlaşamamasının altında paradan farklı şeyler yatıyor. Belki de Google, anlaşmayı daha az paraya tamamlama niyetindeydi…

Dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş sitelerinden Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, satın almayla ilgili yaptığı açıklamasında: “Twitch gibi biz de müşteri odaklıyız ve farklı düşünmeyi seviyoruz.” dedi ve Twitch’in oyun topluluğu için yeni servisler geliştirmesini destekleyeceklerini belirtti.

Amazon, Twitch’i satın alma sebeplerini belirtmezken, analistler ortaya birçok iddia atıyor. Bunların arasında Netflix ve YouTube ile rekabet etmekten, büyüyen çevrimiçi oyun pazarında elini güçlendirmeye kadar çok çeşitli teoriler var. Kaldı ki, Amazon Fire TV ile çevrimiçi oyunlar da oynanabiliyor.

Twitch temmuz ayında 55 milyondan fazla tekil ziyaretçiyi ağırladı ve 15 milyar dakikalık video izletti.

  • Stuff
Kaynak: http://www.stuff.com.tr/2014/08/amazo...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın