Görüş Bildir

Ali İsmail Korkmaz'ın Eşyaları 8 Yıl Sonra Ailesine Teslim Edildi

Haberler
> Ali İsmail Korkmaz'ın Eşyaları 8 Yıl Sonra Ailesine Teslim Edildi

Ali İsmail Korkmaz’ın darp edildiğinde üzerinde olan giysileri ölümünden 8 yıl sonra ailesine iade edildi. Korkmaz'ın dava dosyasındaki görüntüleri silen Serkan Uğurluoğlu ise iyi hal indiriminden faydalanarak 1 yıl 8 ay ceza aldı

Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın darp edildiği ana ilişkin görüntüleri sildiği tespit edilen bilirkişinin yargılandığı davada gerekçeli karar açıklandı. Kararda dikkat çekici bir ayrıntı yer aldı. 

Hürriyet'te yer alan habere göre mahkeme, Ali İsmail’in olay tarihinde üzerinde olan yeşil (turkuaz mavi) kot pantolon ile kırmızı renkli paraşüt diye tabir edilen kısa montun, 8 yıl aradan sonra baba Şahap Korkmaz’a iadesine karar verdi.

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

2013 yılında Eskişehir’deki Gezi Park eylemleri sırasında üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, Kurtuluş Mahallesi Sanayi Sokağı’na girdiği sırada içinde polislerin de bulunduğu bir grubun tekmeli, sopalı saldırısına uğramıştı. 

Ali İsmail kafasına, sırtına, omuzuna ve bacaklarına sopa ve tekmelerle vurularak darp edildi. Saldırıda ağır yaralanan Ali İsmail, kaldırıldığı hastanede 38 gün yaşam mücadelesi verdi. Ancak kurtarılamadı. 

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, başlattığı soruşturma kapsamında, Ali İsmail’in darp edildiği ana ilişkin görüntüler için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Serkan Uğurluoğlu’nu bilirkişi olarak görevlendirdi.

İyi hal indirimi aldı

İyi hal indirimi aldı

Uğurluoğlu da “olaya ilişkin herhangi bir veri tespit edilmediği” yönünde rapor hazırladı. Jandarmadan gelen raporda olay anına ilişkin görüntülerin bilirkişi Serkan Uğurluoğlu tarafından silindiği tespiti yer aldı. Şikayet üzerine Uğurluoğlu hakkında dava açıldı. 

7 yıl süren yargılamanın ardından Eskişehir 6. Asliye Ceza Mahkemesi, 16 Mart’ta sanık bilirkişiye, iyi hal indirimi yaparak, 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Ali İsmail Korkmaz'a son tekmeyi atan eski polis memuru Mevlüt Saldoğan da indirimle 10 yıl 10 ay hapis cezası almıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
108
46
19
4
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Melih Ugur Oktar

"Alt tarafı bir çiçek koklayıp, bir hayvan sahiplenip, birkaç insan tanıyıp, sevip gidecektik bu dünyadan.'' :(

Yagmur Ulutas

Bir insanin cani icin 1 yil 8 ay mi? NE?? Cumhurbaskanina hakaret etsek bile 5 yildan baslar yuh size YUH!

Yagmur Ulutas

Bu neyin iyi hal indirimi nolur söyeyin ya

barisgulrr

sana okadar uzulmustum ki