AKP'li Vekile Göre Yerlikaya'nın Vakıfbank Yönetimine Atanmasını Eleştirenler 'Vatan Sevgisinden' Şüphe Etmeli

 > 
6.2bPAYLAŞIM

Eski güreşçi Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank yönetimine atanması tepkilere neden olmuştu. AKP Adana Milletvekili Tamer Dağlı, atamaya gelen eleştirileri “Eğer Hamza’dan rahatsız oluyorsanız vatan sevginizden şüphe etmeniz lazım” sözleriyle savundu.

Yerlikaya'nın Vakıfbank yönetimine atanması 'Doları kündeye getirecek' yorumlarına neden olmuş 'liyakat' tartışması başlatmıştı.

Eski Güreşçi Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetimine Atandı: 'Doları Kündeye Getirecek' - onedio.com
Eski Güreşçi Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetimine Atandı: 'Doları Kündeye Getirecek' - onedio.com

Yapılan eleştirilere AKP Milletvekili Dağlı Meclis'ten yanıt verdi.

Meclis Genel Kurulu’nda AKP Grubu adına söz alan Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Yerlikaya’nın atanmasını, “Bu bankaların sporla ilgili hizmetleri de var” sözleriyle savunduktan sonra eleştirilere yönelik de yanıt verdi. Dağlı, “Ağırlıklı olarak eleştiriler, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu olmuş, “Asrın Güreşçisi” dediğimiz Hamza Yerlikaya üzerinde yoğunlaşmaktadır. Hamza Yerlikaya bu vatanı seven, bayrağını seven, ülkesini seven ve İstiklal Marşı’mızı defalarca okutan, bu bayrağı defalarca dalgalandıran bir sporcumuzdur. Hamza Yerlikaya gibi bu vatanı seven bütün sporcularımıza ne yapsak azdır” dedi.

Dağlı'nın sözlerine İYİ Parti sıralarından tepki geldi.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, Dağlı’ya “Senin terazin tartmaz bizim vatan sevgimizi” sözleriyle yanıt verdi.

AKP'li vekilin sözleri sosyal medyada eleştirildi. Bazı yorumlar şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir