Görüş Bildir

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Yeni Zelanda'daki katliamın görüntülerini miting meydanlarında izlettirmesine AKP içinden itiraz geldi. Bu hareketi onaylamadığını belirten AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, 'Büyük bir ekseriyetin benim gibi düşündüğünü düşünüyorum' diye belirtti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yeni Zelanda'da camilere yönelik düzenlenen ve 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında, saldırgan o anların görüntülerini sosyal medyadan paylaşmıştı. Görüntüler sosyal medyadan kaldırılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise haftasonu Tekirdağ'da düzenlediği mitingde bu görüntüleri vatandaşlara izlettirmişti. 

Vahşet görüntülerinin açık açık yayınlanmasına tepki gelmişti.

"Kim telkinde bulundu bilemiyorum ama doğru olmadığı kanaatteyim"

"Kim telkinde bulundu bilemiyorum ama doğru olmadığı kanaatteyim"

T24'ün aktardığına göre, tartışma yaratan bu görüntülere AKP içinden tepki geldi. İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, WDR Köln Radyosu’nun yaptığı söyleşide görüntülerin mitinglerde izletilmesine karşı olduğunu belirtti. 

Yeneroğlu, “Ben görüntüyü izledikten sonra ilgili arkadaşlara görüşümü ilettim. Bu görüntülerin çocukların izlemesini doğru bulmuyorum. Kim telkinde bulundu bilemiyorum ama doğru olmadığı kanaatteyim. Ben büyük bir ekseriyetin benim gibi düşündüğünü düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan katliam görüntülerini yine izletti

İçeriğin Devamı Aşağıda

Öte yandan 31 Mart seçimleri kapsamında mitinglerini sürdüren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın bugünkü adresi Zonguldak'ın Ereğli ilçesi oldu. Erdoğan buradaki mitinginde de Yeni Zelanda'daki katliamın görüntülerini yayınladı. Ancak bu sefer camideki görüntülerin sansürlendiği görüldü.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
167
21
16
6
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pinco

Politik mensubiyeti ne olursa olsun içerisinde bulunduğu gruba eleştirel mesafede durabilen insana omurgalı denir.

Pasif Kullanıcı

ihraç ederler ya da bidahaki seçimlerde kendine yer bulamaz

vOLCano

reise karşı gelmeyin lan herşeyin en iyisini o bilir !

vOLCano

sonda ki ünlemi doğru anlmadın herhalde hı?