Görüş Bildir
Haberler
AKP'li Çamlı: 'Laiklik Masaya Yatırılması Gereken Mühim Bir Problemdir'

etiket AKP'li Çamlı: 'Laiklik Masaya Yatırılması Gereken Mühim Bir Problemdir'

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, 10 Nisan 1928 günü Anayasa'dan çıkarılan 'Devletin dini, İslam dinidir' maddesini hatırlatarak 'Laiklik anlayışı yönetici aklın inisiyatifine terk edilemez. Hiçbir ön kabul olmaksızın masaya yatırılması, gözden geçirilmesi gereken, mühim anayasal bir madde ve problemdir!' açıklamasını yaptı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, sosyal medya hesabından 'Laiklik ihdasının 93. yıl dönümü...' notuyla bir paylaşım yaptı.

Çamlı’nın, 10 Nisan 1928’de 'Devletin dini, İslam dinidir' şeklindeki 2. Maddenin Anayasa’dan çıkarılmasının yıldönümünde yaptığı açıklama şöyle:

"Anayasal bir madde ve problemdir"

"Anayasal bir madde ve problemdir"

'Din ve vicdan hürriyeti kostümü ile takdim edilmiş fakat İslâm'ı red, gavurluğu cebr edici, inanca zulüm aracı olarak uygulanışlarına da gani bir şekilde şahit olduğumuz, kılık kıyafete hatta kıla tüye bile burnunu sokucu hale bürünebilen 'Laiklik' anlayışı yönetici aklın inisiyatifine terk edilemez.

Hiçbir ön kabul olmaksızın masaya yatırılması, gözden geçirilmesi gereken, mühim anayasal bir madde ve problemdir. 

Eşine benzer bir uygulamasına rastlanılmayan uygulamasıyla Türkiye tarihi gayet açık ve ortadadır...' 

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
638
297
75
23
18
10
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
King in the East

devletlerin dini olmaz.. laikligi masaya yatırmaya kalkanı o masaya yatırırlar..

Ercan

Ya bi sus avel avel konuşma allahın çapsızı,boş teneke gibi dangır dungur ses yapmaktan başka hiç bi işe yaramıyorsun çığırtkan teneke...bak bak laflara bak ... Devamını Gör

Chad Thundercock

Normal bir devlet olsaydık devletin iç işlerini insanlara yanlış anlatmaktan dolayı yargılanırdın. Ama gel gör ki normal bir devlet yok ortada. Şanslısın.

Ercan

Zaten Laikliği tartışmaya açmak anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs suçuna girmiyor mu ? Valla bunların günah pointler birikiyor devran dönünce bakal... Devamını Gör