Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

AKP Kongresini 9 Saat Aralıksız Yayınlayan TRT TBMM Gündeminde

 > 
11PAYLAŞIM

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, AKP kongresini 9 saat aralıksız yayınlayan TRT'yi TBMM gündemine taşıdı. Başbakan Davutoğlu tarafından cevaplanması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi veren Yarkadaş, "12 Eylül günü yapılan AKP Kongresi’ni, devlet kanalı olan ve Türkiye’nin kamu yayıncılığı yapmakla görevli tek kuruluşu olan Türkiye Radyo Televizyonu (TRT) 9 saat aralıksız vermiştir. TRT Haber kanalında sabah saat 09.32’de başlayan yayının 18.42’ye kadar kesintisiz sürdürdüğü basına yansıyan bilgiler arasındadır. İlgili yayında 26 kişiyle özel söyleşi yapıldığı ve TRT Haber’in adeta bir propaganda aracına dönüştürüldüğü birçok kişi tarafından dile getirilmiştir" dedi.

AK Parti'nin 5. Olağan Kongresi 12 Eylül'de yapıldı

Yarkadaş, Davutoğlu'na şu soruları yöneltti: 

  • Devlet kanalında bir siyasi parti kongresinin aralıksız 9 saat canlı yayınla verilmesi doğru mudur? 

  • TRT’nin haber kanalı olan TRT Haber’in ülkede başka hiçbir gelişme yokmuş gibi 9 saat aralıksız yayın yapmasının sebebi nedir? 

  • Kuruma hükümetiniz tarafından yayın saati konusunda bir telkinde bulunulmuş mudur?

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş

  • Seçim sürecine girilen ve genel seçim tarihinin belli olduğu bir ortamda tarafsız olması gereken TRT’nin bir siyasi partiye aralıksız 9 saat ekranlarını açması tarafsızlık ilkesiyle bağdaşmakta mıdır? 

  • Bu kadar uzun süreli yayın kararı alan ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ilkelerini çiğneyen kanal yöneticileri hakkında bir soruşturma açmayı düşünüyor musunuz? 

  • İlgili saatler arasında TRT Haber kanalı reklam almış mıdır? Almışsa kaç dakika almıştır ve reklam bedeli ne kadardır?

CHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir