Görüş Bildir

AKP Genel Başkan Yardımcısı: 'İstanbul Sözleşmesi Yerine Ankara Sözleşmesi'ni Hazırlıyoruz'

Haberler
> AKP Genel Başkan Yardımcısı: 'İstanbul Sözleşmesi Yerine Ankara Sözleşmesi'ni Hazırlıyoruz'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Sözleşmesi’nin yerine ‘Ankara Sözleşmesi’ni hazırladıklarını açıkladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, A Haber'de katıldığı programda, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Farklı bir sözleşmesinin gelmesinin zorunluğu olduğunu savunan ve Ankara Sözleşmesini hazırladıklarını söyleyen Kaya, şu ifadeleri kullandı:

Farklı bir sözleşmesinin gelmesinin zorunluğu olduğunu savunan ve Ankara Sözleşmesini hazırladıklarını söyleyen Kaya, şu ifadeleri kullandı:

'İstanbul Sözleşmesi 2011 yılında imzalanırken, Kadına karşı şiddetle mücadele için imzalanmış bir sözleşme... Son yıllarda sözleşme üzerinden farklı lobilerin yapıldığını gördük. Muhalefetin sahiplendiği bir sözleşme değildi. Ancak bu sene temmuz ayından itibaren, tamamen muhalefet etmek amacıyla kampanya yürüttüler. CHP'li Özgür Özel'i Cumhurbaşkanımızı hedef alan sözlerinden dolayı kınıyorum. Bugün geldiğimiz noktada İstanbul Sözleşmesi'nin kutuplaşmaya yol açtığını görüyoruz. Bu ayrışma kutuplaşma bizi, 'İstanbul Sözleşmesi olmasa da olur. Aslolan hukuktur' noktasına getirdi. Farklı polemiklerin gündeme gelmesiyle İstanbul Sözleşmesi'nin yerine farklı bir sözleşmenin gelmesi zorunlu olmuştur. Ankara Sözleşmesi hazırlıyoruz.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
196
144
36
11
7
7
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Barney

ankara sözleşmesi madde 1: kadının en ulvi görevi kocasına ve çocuklarına bakmak, en iyi işi de ev hanımlığıdır.

Mert Büyükyılmaz

Bir başka deyişle kadınlar sosyal hayata katılamaz, hiçbir meslek kolunda çalışamaz

Filter

S*çtık hanımlar. Özgürlüğümüzün son yıllarını iyi yaşayalim (!) Bunlar bir şey hazırlıyorsa bilin ki her şey felaket olacaktir. Adamlar insan hakları eylem p... Devamını Gör

Berna Uyanık

Bu kaderciliğe karşıyım.

lune2020

abi şaka mısınız siz ya , dalga mı geçiyonuz. madem bir anlaşma vardı ortada işinize gelmiyo diye neden çıktınız anlaşmadan , saçma sapan işler ya . bakalım ... Devamını Gör