Görüş Bildir

Akit Yazı İşleri Müdürü'nden ‘Askıda Fatura' Uygulamasına Tepki: 'Din İstismarı Şahane'

Anasayfa
 > Gündem

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, ‘Askıda Fatura’ uygulamasına ilişkin, “Yeni güzel taktik bu askıda fatura. Din istismarı şahane: ‘Veren el, alan eli görmeyecek’ Onlar ‘veren el’i görüyorlar da..” ifadelerini kullandı.

Karahasanoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve başlattığı ‘Askıda Fatura’ uygulamasını hedef aldı.

"Oynanan oyunu seziyoruz"

"Oynanan oyunu seziyoruz"

Karahasanoğlu, bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Veren el, alan eli görmeyeceği için Hz. Peygamberin hadisini bile istismar etmek istedikleri için ‘Veren el’in verdiğinin, kime gittiğini göstermiyorlar. Biz ipuçlarından yola çıkarak, oynanan oyunu seziyoruz. ‘950 TL’lik su faturası mı olur’ deyince ‘990 TL’lik doğalgaz faturası mı olur’ deyince hemen sabahın köründe açıklama yapıyorlar: ‘Askıda fatura kampanya web sayfamıza dün gece yurtdışı kaynaklı saldırı olduğu için, yurt dışı erişime kapatmak zorunda kaldık.’ Diyeceksiniz ki ‘Yurt içinde sorun yokmuş.’ Bu işin tezgâhı. Saldırı olmuş mu? Olmuş. Öyle diyorlar. Yarın usûlsüzlükler ortaya çıktığında..

Diyecekler ki ‘Biz yurtdışına kapatmıştık ya.. O an farkedememişiz.. Biz farkedene kadar, şu kadar para da uçuvermiş!’ O kadar mı? Evet o kadar.

"Bir sonraki adım ‘Askıda daire’ ile kendini yenileyecek"

"Bir sonraki adım ‘Askıda daire’ ile kendini yenileyecek"

Hatta daha fazlası. Karşımızdaki adam, ayak üstü on yalanı gözünü kırpmadan söyleyebilecek bir kişi.. ‘Garibanın yanındayız’ deyip ‘Garibanların faturalarını ödemek ister misiniz?’ deyip 980 TL’lik binlerce faturayı önümüze koyup, ‘Seç istediğini’ diyebilen bir tip. ‘950 TL’lik su faturası’ olur da ‘Askıda maaş’ olmaz mı? Bir sonraki adım ‘Askıda daire’ ile kendini yenileyecek. ‘CHP’lileri ev sahibi yapma’ numarası ile karşımıza çıkacak. Yetmez… Yılmaz Özdil’e 2500 TL’lik nutuk ile yapılan organizasyon sonrasında edindirilen villa benzeri villalar için. Saf hayırseverlere çağrı yapılabilinir.

‘Askıda villa…’

‘Askıda Ferrari..’

‘Askıda uçak…’

Askıda…

Bu işin sonu yok…”

Uygulamada şu ana kadar 73.844 ailenin 9.114.487 TL'lik faturası hayırseverler tarafından ödendi

Uygulamada şu ana kadar 73.844 ailenin 9.114.487 TL'lik faturası hayırseverler tarafından ödendi

İBB'nin 'askıda fatura' uygulaması geçtiğimiz pazartesi günü faaliyete geçmişti 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
541
307
271
31
8
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
haylaz adam

onedio editörleri ''BOK'' emojisi istiyoruz. bu densizlerin yüzünün tam ortasına kondurabilmek için.

Kzlt

Yarın usulsüzlük ortaya çıkınca diyerekte süslemiş, 18 yıldır kanıtlı belgeli usulsüzlüklere ses çıkarmamış haysiyet yoksunu akit işte. Yıllardır bunun gibi... Devamını Gör

Vedat Kaplan

İmamoğlun dan bir ricamız var lütfen askıda beyin kmpanyası başlatsın.