Görüş Bildir
Haberler
Akıllı Telefonunuzun Yavaşlama Sebebi Görünmez Reklamlar Olabilir

Akıllı Telefonunuzun Yavaşlama Sebebi Görünmez Reklamlar Olabilir

Onedio Medya
25.07.2015 - 14:58 Son Güncelleme: 25.07.2015 - 15:19
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ücretsiz uygulamalardan gelir edebilmek için uygulama içerisine reklamlar yerleştiriliyor. Bu reklamlar kullanıcıların hoşuna gitmediği için uygulama indirmelerini büyük oranda baltalıyor. Bunu engellemek isteyen geliştiricilerin kullandığı görünmez reklamlar ise akıllı telefon sahiplerinin cihazlarının performans kaybı yaşamasına neden oluyor. 

Reklamların görünmüyor olması ilk başta kulağa hoş gibi gelebilir ancak bu reklamlar aslında çalışmaya devam ettiği için hem kullanım süresini kısaltıyor hem de performansı etkiliyor. 

Ayrıca interneti kullanarak internet paketinizin azalmasına sebebiyet verebiliyor. 10 günlük bir araştırma sonucunda Amerika’daki cihazların yüzde 1’inde en az bir tane bu türde uygulama bulunduğu belirtiliyor. 

Asya da araştırmaya dahil edildiğinde bu rakam yüzde 3’e kadar çıkıyor. Gizli reklamlar yalnızca kullanıcılara değil reklam verenlere de zarar veriyor. 

Tanıtım yapmak için harcanan yıllık 850 milyon dolar bu tür uygulamalar nedeniyle çöpe gitmiş oluyor. Apple ve Google‘ın müdahale etmesinin oldukça zor olduğu durumu anlayabilmek için kullanılan uygulamaların pil tüketim seviyesini kontrol etmek gerekiyor.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam