Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Adana'da Parası Gasp Edilen Süt Satan 12 Yaşındaki Çocuğa "Sosyal Gep"den Yardım

-
Abone ol
Adana'da Parası Gasp Edilen Süt Satan 12 Yaşındaki Çocuğa "Sosyal Gep"den Yardım

Adana'da dağıtım yaparken pazar arabasındaki süt ve cebindeki 40 TL'si gasp edilen işitme engelli 12 yaşındaki Serkan Ünal'a İstanbul'dan yardım geldi.Tuzla Belediyesi'nin Gençlik Komisyonu üyeleri "SOSYAL GEP" bir hafta içerisinde topladıkları yardımı Adana'ya gelip Ünal Ailesi'ne teslim etti.

Merkez Çukurova İlçesi'nin Huzurevleri Mahallesi'nde oturan Serkan Ünal, süt satarak geçimini sağlayan annesi Yeter Ünal'a yardım etmek için 14 Kasım'da dağıtıma çıktı.

Olay nasıl yaşandı?

Huzurevleri Mahallesi'nde Serkan Ünal'ın yolunu kesen, uyuşturucu bağımlısı 23 yaşındaki Serdar Acar, cebindeki 40 TL parasını gasp etti. Anne Yeter Ünal'ın şikayetçi olması üzerine zanlı yakalandı. Gözaltına alınan ve daha önce de Ünal'ın ağabeyi Ümit'in cebindeki 41 lirasını gasp ettiği belirlenen Serdar Acar tutuklandı.

"SOSYAL GEP" yardım kararı aldı

Süt dağıtıcısı çocuğun gasp edildiğini öğrenen İstanbul Tuzla Belediyesi Gençlik Komisyonu üyeleri "SOSYAL GEP", aileye yardım kararı aldı. Bir hafta içerisinde açtıkları stantlarda ürün satıp, bağış kutularında toplanan paraları bir araya getiren SOSYAL GEP üyeleri, Ünal ailesinin tüm çocuklarının 4 yıllık eğitimlerinde kullanacakları kırtasiye malzemesi yardımı yaptı. İstanbul'dan gelen gençler, anne Yeter Ünal'a yanlarında getirdikleri miktarı açıklanmayan para ve kırtasiye paketlerini teslim etti.

"Kıt kanaat geçinen bir aileyiz"

Yapılan yardımlar karşısında söyleyecek söz bulamadığını belirten anne Yeter Ünal, "Kıt kanaat geçinen bir aileyiz. Geçinmek için süt satıyoruz. Serkan işitme engelli. Özel kulaklı olmadan duyması imkansız. Bu cihaz için komşularımdan borç aldım.

"SOSYAL GEP" ekibine teşekkür ediyorum

Şimdi "SOSYAL GEP" hem okuyan çocukların masrafı, hem Serkan'ın kulaklık borcu, hem de ailemizin geçimini sağlamamıza çok yardımcı oldular. Bizi zor günümüzde yalnız bırakmayan Tuzla Belediyesi Gençlik Komisyonu "SOSYAL GEP" ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

Adana'da Parası Gasp Edilen Sütçü Çocuğa SOSYAL GEP 'DEN Yardım Gecikmedi

Kaynaklar:
1 2 3 4

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
narkiderki

" İstanbul'dan gelen gençler, anne Yeter Ünal'a yanlarında getirdikleri miktarı açıklanmayan para ve kırtasiye paketlerini teslim etti. " BUDUR. Bir elin verdiğini diğerini bilmeyecek. Teşekkürler arkadaşlar.

Görüş Bildir