600 YouTuber İklim Değişikliğiyle Savaşmak İçin 20 Milyon Ağaç Dikecek

-
Abone ol

Mahatma Gandhi'nin söylediği gibi, "Eğer dünyanın değiştiğini görmek istiyorsanız kendinizle başlamalısınız." YouTuber Jimmy Donaldson, ya da bilinen adıyla MrBeast de tam olarak bunu yapıyor! Kısa süre önce 20 milyon takipçiye ulaşan sosyal medya starı, takipçilerinin bu başarıyı 20 milyon ağaç dikerek kutlama isteklerini geri çevirmedi ve söylenileni yapmaya karar verdi.

YouTube'da 20 milyon takipçiye ulaşmasının ardından MrBeast çeşitli sosyal medya platformlarında kutlama amaçlı 20 milyon ağaç dikmesini söyleyen hayranlarının mesajlarıyla karşılaştı.

Girdiği her sitede bu istekle karşılaşan MrBeast, sonunda söylenilen adımı atıp kutlamasını 20 milyon ağaç dikerek yapmaya karar verdi.

Bir grup arkadaşının yardımıyla ilk gün 300 ağaç dikmeyi başardı.

Bir kişinin başarması için çok zor gibi görünen bu işi kolaylaştırmak için 600 YouTuber ve toplamda 650 milyon takipçi ile ortak bir proje başlatma yoluna gitti. Şu sözleri de ekledi: "Hepimiz 20 milyon ağaç dikmenin iklim değişikliğini düzeltmeyeceğinin farkındayız. Fakat sonuçta 20 milyon ağaç 0 ağaçtan iyidir! Harekete geçmek istiyoruz çünkü bu duruma hiçbir şey yapmayarak geldik!"

Takipçilerine de kendisine katılmalarını söyleyen MrBeast, ertesi gün ekilen ağaç sayısını 1700'e çıkardı.

Rhett & Link, Marshmello, AsapScience, Jeffree Star, Simone Giertz, The Try Guys ve Mark Rober gibi isimlerle anlaşan MrBeast sayesinde bu isimlerden bazıları fikre kendi düşüncelerini de katıp çok sayıda ağaç dikmenin en verimli yollarını aramaya başladılar.

Hedefine ulaşmak için bundan daha fazlasına ihtiyacı olduğunu fark eden MrBeast daha sonra Ağaç Dikme Günü Derneği ile de ortaklık kurdu.

Harika bir mucit olan Mark Rober ve Linus Tech'den Linus ise çeşitli yollarla ağaç dikmek için yöntemler buldu.

Dernek ise bağışlanan her dolar için 1 ağaç dikecek.

MrBeast'in takipçileri de hayranları da iklim değişikliğiyle savaştaki bu güzel harekete katıldılar. İş birliği yaptığı Ağaç Dikme Günü Derneği ise bağışlanan her dolar için bir ağaç dikecek! Açıklanana göre ağaçların çoğu devlet tarafından idame ettirilen eyalet ve ulusal ormanlarının yerli ağaçları olacak.

Daha önce Enes Batur'un kendisinden içerik "çaldığı" iddia edilmişti:

Enes Batur İçerik mi Çalıyor? Çalıntı Videoları İfşa Eden Hesap, Enes Batur'un Hırsız Olduğunu İddia Etti, Ortalık Karıştı! - onedio.com
Enes Batur İçerik mi Çalıyor? Çalıntı Videoları İfşa Eden Hesap, Enes Batur'un Hırsız Olduğunu İddia Etti, Ortalık Karıştı! - onedio.com

Bunun üzerine MrBeast, Enes Batur'a bu hareketini de "taklit etmesini" söyledi:

Enes Batur'a Amerikalı YouTuber'dan Hem Ayar Hem de Meydan Okuma Geldi! - onedio.com
Enes Batur'a Amerikalı YouTuber'dan Hem Ayar Hem de Meydan Okuma Geldi! - onedio.com

MrBeast'in ve ona katılan YouTuberların videolarını buradan izleyebilirsiniz:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
saffetfiliz.

Sonunda bir boka yaradılar.

king_nothing_

bizimkiler bütün yeşil bütün gün pembe

gzm-ynklr

Bravo

burakanatolian

Ben de 15 tllik bağış yaptım :). Çok güzel bir etkinlik düzenlemişler umarım hedeflerine ulaşırlar

king-in-the-east

bi de bizim youtuber'lara bak

mailer-daemon

bakma yalvarıyorum bakma

Görüş Bildir