Görüş Bildir

60 Kişiyi Ağlarına Düşürmüşler: Hamile Kadınlara Zorla Fuhuş Yaptıran Çete Yakalandı

Haberler
> 60 Kişiyi Ağlarına Düşürmüşler: Hamile Kadınlara Zorla Fuhuş Yaptıran Çete Yakalandı

Ankara'da polisin 17'si yabancı uyruklu 60 kadını fuhuşa sürükleyen çeteye yönelik 'pembe maske' adıyla düzenlendiği ve 14 kişinin gözaltına alındığı operasyonun detayları ortaya çıktı. Çetenin, 1'i 6 aylık iki hamile kadına zorla fuhuş yaptırdığı belirlendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin 26 adrese şafak vakti düzenlediği operasyonda 14 kişi gözaltına alındı. Fuhuşa zorlanan 17’si yabancı uyruklu 60 kadın kurtarıldı.

Pembe maske takıyorlarmış

Pembe maske takıyorlarmış

Şüphelilerin, sokak kısıtlaması olduğu hafta sonu ve akşam saatlerinde sahte izin belgeleriyle dışarıya çıkmaları sağlanan kadınlara, buluşma yerlerinde müşterilerinin tanıması için pembe renkli maske taktırdığı saptandı. ‘İnsan ticareti yapmak’, ‘fuhşa aracılık etmek’, ‘fuhuş yaptırmak ve bu yolla haksız kazanç elde etmek’, ‘resmi belgede sahtecilik’ ve ‘cinsel saldırı’ suçlarından işlem yapılan şüphelilerin emniyette işlemleri sürüyor.

Kadınların araçların bagajında götürüyorlarmış

Kadınların araçların bagajında götürüyorlarmış

Öte yandan, operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Buna göre; çetenin mağdur ettiği kadınlardan birinin, Ahlak Büro Amirliğine mail göndererek ihbarda bulunduğu öğrenildi. Ayrıca çete üyelerinin, sahte izin belgesi çıkaramadıkları mağdur kadınları, otomobillerin bagajlarında müşterilerine götürdükleri saptandı.

Şantajla zorlamışlar

Şantajla zorlamışlar

Şüphelilerin, 1’i 6 aylık iki hamile kadına da fuhuş yaptırdığı ortaya çıktı. Yabancı uyruklu kadınların pasaportlarına el konulduğu, çıplak fotoğraf ve videoları çekilerek, “Ailenize göndeririz, internette yayarız” diyerek şantaj yapıldığı belirlendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
124
30
19
7
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sedat Yılmaz

Gencecik insanlar, kimbilir ne hayalleri vardı. Umarım hayata tutunabilir ve güzel bir hayat sürebilirsiniz. O şerefsizlerin de bir ömür boyu hapishanede, en... Devamını Gör

Giordano Bruno

orrrosssspu çocukları.