Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

6 Maddede Adolph Hitler'in Hayırsız (!) Yeğeni William Patrick Hitler'in İnanılmaz Hayatı

42PAYLAŞIM
6 Maddede Adolph Hitler'in Hayırsız (!) Yeğeni William Patrick Hitler'in İnanılmaz Hayatı

William Patrick Hitler, 1911 yılında Hitler'in üvey erkek kardeşi Alois'in yarı İrlandalı ilk eşinden doğmuştu. Amcası Adolph Hitler'in Almanya'da Üçüncü Reich'i ilan ettiği günlerde Almanya'ya geldi. Patrick'in amcası Hitler'le inişli çıkışlı bir ilişkisi olmuştu. Belki Hitler'in onu siyaseten zor durumda bırakacak gizemli aile köklerinin ifşa edilmesi korkusundan, belki klasik amca-yeğen ilişkisi nedeniyle Hitler, Patrick'i tüm hayırsızlıklarına rağmen hep affetti. Patrick'in buna cevabı ise hep hayırsızlık oldu.

Dünyanın gelmiş geçmiş en hayırsız yeğeni William Patrick'in yaptığı hayırsızlıkları 6 maddede derledik:

1. "Amca bana iş ver"

Amcası Adolph Hitler'in iktidarını güçlendirdiği 1933 yılında Almanya'ya gelen Patrick, ondan bir iş ister. Önce bir bankada, ardından bir otomotiv şirketinde düşük mevkilerde çalışan Patrick, amcasına daha yüksek mevkilerde çalışmak istediğini söyler.

2. Patrick, Hitler'i "gerçek etnik kökenlerini açıklamakla" tehdit ediyor

Ancak amcası Patrick'in bu terfi talebini reddeder. Eğer Üçüncü Reich'te yüksek mevkilere ulaşmak istiyorsa İngiltere vatandaşlığından vazgeçmesi gerektiğini söyler. Patrick ise kozunu oynar: amcası Adolph Hitler'i "dedesinin Yahudi bir tüccar olduğunu basına söylemekle" tehdit eder.

3. "Amcam Hitler'den neden nefret ediyorum?"

Hitler tehditlere kulak asmayınca William Patrick, İngiltere'ye döner ve ilk olarak LOOK isimli dergiye "Amcamdan Neden Nefret Ediyorum?" başlıklı bir makale kaleme alır. Patrick yazısında amcası Hitler'i yerden yere vurur.

4. Patrick, İngiliz ajanı olarak Almanya'ya geri dönüyor

1938 yılında, savaştan önce, Patrick, Almanya'ya geri döner. Almanya'da neler yaptığı ve Hitler'le ilişkisinin mahiyeti açık değildir. Ancak bazı kaynaklar William Patrick'in burada İngilizler lehine ajanlık yaptığını iddia ediyor.

5. Patrick, ABD ordusuna katıldı, Hitler'e karşı savaştı

Patrick, yaklaşan savaşı sezerek ABD'ye gider ve burada amcası Hitler'i yerden yere vuracak bir kitap hazırlamaya girişir. Ancak bu sırada dönemin ABD Başkanı Roosevelt'ten bir davet mektubu alır. Bazı kaynaklar da ise mektubu Patrick Hitler'in yazdığı söylenir. Netice itibariyle, Patrick Hitler, Hitler'in yeğeni; ABD ordusuna katılır. Ve Nazilere karşı savaşır!

6. Savaştan sonra

Naziler, İkinci Dünya Savaşı'nda ağır bir yenilgi alır. Hitler, yenilgi üzerine intihar eder. William Patrick Hitler ise hayatına ABD'de devam eder, soyadını Stuart-Huston olarak değiştirir, bir tıp laboratuarı kurar, evlenir, çocuk sahibi olur. Enteresan biçimde oğullarından birinin göbek adını Adolf koyar. Bazı gazetelere Hitler'le olan ilişkisiyle ilgili mülakatlar verir. Ancak sonra eşiyle birlikte Long Island'a yerleşir ve anonimliğini korur.

William Patrick, 1987 yılında ölür. Üç oğlundan biri gizemli bir trafik kazasında ölse de, diğer oğulları halen hayattadır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
engin.a.bicer

aydınlandım sayın editör

Görüş Bildir