Görüş Bildir
Haberler
55 Yaş Üstü Aşı Randevusu Nasıl Alınır? e-Devlet ve MHRS Aşı Randevuları Devam Ediyor

55 Yaş Üstü Aşı Randevusu Nasıl Alınır? e-Devlet ve MHRS Aşı Randevuları Devam Ediyor

Koronavirüs aşılama çalışmaları devam ediyor. Öncelik durumuna göre verilen aşı randevularında sıra 55 yaş üstünde bulunan vatandaşlara geldi. Ayrıca öğretmenlerin aşılama çalışmaları da devam ediyor. Vatandaşlar, çevrelerinde bulunan hastanelerin uygunluk durumuna göre Alman menşeili Biotech ve Çin menşeili Sinovac aşısından randevu alabiliyor. Peki, koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? MHRS ve e-Devlet üzerinden aşı randevusu alınır mı? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

e-Devlet Üzerinden Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

e-Devlet Üzerinden Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması olan e-Nabız üzerinden geçmiş bütün sağlık kayıtlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Aşı randevularının da e-Nabız üzerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte e-Nabzı giriş sayfası sosyal medyada en çok aratılan konuların başında gelir oldu.

E-Nabız sistemine e-Devlet şifresiyle giriş yapmak mümkün. enabiz.gov.tr sayfasına girdikten sonra ‘e-Devlet ile giriş’ kısmından sisteme ulaşabilirsiniz.

Sayfada bulunan ‘COVİD-19 aşı durumu sorgulama’ sayfası üzerinden aşı randevusu alabilirsiniz.

Aşı randevuları, bakanlığın belirlediği öncelik sırasına göre veriliyor. Eğer öncelik sıralamasında değilseniz koronavirüsü aşı randevusu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekmekte.

MHRS Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Koronavirüs aşı randevusu almak için önelikle MHRS adresine girmeniz gerekiyor. Sağ üst kısımda bulunan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıkladığınızda T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte aile hekimizini seçip, aşı randevusunu alabilirsiniz.

Eğer aşı önceliğinde değilseniz randevu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekiyor.

MHRS AŞI RANDEVUSU AL

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın