Görüş Bildir
Haberler
5 Ay Dayanabildi: AKP'li Belediyenin 'Uzay Merkezi'nin Kapısına Kilit Vuruldu

etiket 5 Ay Dayanabildi: AKP'li Belediyenin 'Uzay Merkezi'nin Kapısına Kilit Vuruldu

Batuhan
16.07.2021 - 10:25

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Milli Uzay Programı'nı' açıklamasının  ardından, Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde, AKP'li belediyenin 13 Şubat'ta açtığı El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi'nin kapısına zincirle kilit vurulduğu, binaya Türk Kızılayı Teknoloji ve Bilim Merkezi tabelasının asıldığı ortaya çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Şubat 2021'de, '2023 sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ay'a ulaşarak, sert iniş gerçekleştireceğiz' demişti.

Milli Uzay Programı'ndan sonra açılmıştı

Milli Uzay Programı'ndan sonra açılmıştı

Erdoğan'ın 'Milli Uzay Programı'nı' bu sözlerle açıklamasından 4 gün sonra, Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde AKP'li belediye başkanı Metin Baydilli, El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi'ni açmıştı. Belediye başkanı Baydilli, açılış töreninde şunları söylemişti:

'Bu topraklarda özellikle çok önemli bilim adamları yetişti. Bugünden sonra da inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan bilim ve uzay hamleleri ile ülkemiz bu konuda lig atlayacaktır, önemli yerlere gelecektir. Biz de sayın Cumhurbaşkanımızın bu hamlesine destek vermek için bilim merkezimizde gençlerimizi bilimle, uzayla, astronomiyle tanıştıracağız ve gelecekte bu alanlara yönelmelerinde yol gösterici, yardımcı olacağız.'

5 ay dayandı

5 ay dayandı

Aradan geçen 5 ay sonra, El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi'nin kapısına zincirle kilit vurulduğu ortaya çıktı. Merkez binasına 'Türk Kızılay Teknoloji ve Bilim Merkezi' tabelasının asıldığı görüldü.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
481
106
95
14
11
11
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sedat Yılmaz

Tabela asınca uzaya çıkacabileceğini sanan masum köylü...

rcpbyrm

cehape zihniyeti yüzünden uzaya gidemiyohhhhh...

Mr Logical

Aslında doğru. İktidara gelmeyi bir beceremediler. Onların yüzünden çekiyoruz bunları...

Kzlt

Mars'a taşındık şaka şaka battık biz. :)) Bir de monolit dikmişler, iki masa iki sandalye çalışan bilim insanı yok 5 aylık şov ve reklam bitti.