Görüş Bildir

2022 LGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Sınavda Başarılı Olmak İçin Püf Noktalar Neler?

Anasayfa > Güncel

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) gelecek yılki Liselere Geçiş Sistemi kapsamında gerçekleştirilecek yerleştirmelere ilişkin sürecin ne zaman başlayacağı, 2021-2022 eğitim döneminde sekizinci sınıfa başlayan öğrenciler ve aileleri tarafından merak ediliyor. Peki 2022 LGS ne zaman yapılacak? Liselere Geçiş Sistemi oturumu hakkında merak edilenler haberimizin devamında...

2022 yılında LGS sınavının hangi tarihte düzenleneceği, söz konusu sınava katılım sağlayacak yüz binlerce öğrencinin yanı sıra veliler tarafından da merak ediliyor. Stresli bir sürecin içerisinde giren sekizinci sınıf öğrencileri sık sık sınav tarihlerini araştırıyor.

2022 LGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2022 LGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2022 LGS sınavına ilişkin net bir tarih henüz yok. Ancak geçtiğimiz yıllar baz alındığında, Mayıs ayının son haftası veya Haziran ayının ilk haftası sınavın uygulanabileceği tahmin ediliyor. Konuya ilişkin MEB'ten net bir açıklama geldiği takdirde haberimizde yer vereceğiz.

Sınavda Başarılı Olmanın Püf Noktaları

Sınavda Başarılı Olmanın Püf Noktaları
  • Yanlış cevaplar bu kez doğru cevaplarınızı etkileyecek. Üç yanlış yapmak bir doğrunuzun azalmasına yol açacak. Bu nedenle cevabından emin olmadığınız şıklarını eleyemediğiniz hiçbir soruya cevap vermeyin. Ancak şıkları ikiye düşürmüşseniz, “ya şudur ya da o değilse budur” diyebileceğiniz soru varsa ona mutlaka bir cevap verin ve o aklınıza gelen ilk cevap olsun.

  • İki sınav arasındaki boş zaman dilimini, sınavda çıkan soru ve konuları tartışarak geçirmeyin. Sınav ve sorular dışında kafanızın dağılması için yöntemler uygulayabilirsiniz mesela küçük şeyler atıştırabilirsiniz, okul bahçesinde, açık havada bu zamanı geçirebilirsiniz.

  • Arada bir zamanı kontrol etmeniz gerekiyor. Soru cevaplandırma hızınızı ayarlamanız açısından zaman kontrollü ilerlemek çok doğru bir sınav stratejisidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
128
81
49
34
27
25
20
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?