Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2016'nın İlk Çeyreğinde Onedio Kullanıcılarından Gelen ve En Çok Paylaşım Alan 16 İçerik

-

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen ve en sevilen sitelerinden biri olan Onedio, sadece editörlerin değil, sizlerin yani kullanıcıların da kendi içeriğini üretip paylaşabildiği çok etkileşimli bir site konumunda. 

Hazırladığınız içeriklerin binlerce kişiye ulaştığının ve paylaşıldığının kanıtı niteliğindeki bu içeriğimizde 2016 yılının ilk çeyreğinin kullanıcılardan gelen, en çok okunmuş ve paylaşılmış içerikleri derledik. 

Önümüzdeki aylarda her ayın en çok okunan içeriklerini paylaşacağız, bakalım hazırladığınız içerikler bu listeye girebilcek mi?

Not: İçerikleri ziyaret etmek için maddelerin başlığına tıklayabilirsiniz.

16. 'Lie To Me' Dizisinden Yalan Uzmanı Olmanızı Sağlayacak 19 Tavsiye

Tim Roth'un canlandırdığı Dr. Cal Lightman ve ekibi, beden dili ve mikro ifadeler aracılığıyla yerel veya federal soruşturmaları desteklemektedirler. Diziyi izlerken dikkatimi çeken ve karşımızdaki kişinin yalan söylediğini anlamamızı sağlayacak bazı bölümleri kenara not aldım. Çevrenizdeki kişilere uygulamak serbest... İçerik 2.6 binin üzerinde paylaşılıp 111 binden fazla kez tıklanmış.

15. Kara Şövalye'nin Joker'i Heath Ledger'dan Hayata Dair Söylenmiş 12 Çarpıcı Söz

Heath Ledger, canlandırdığı efsane ''Joker'' karakteriyle hepimizin hafızasında büyük yer edindi. Joker'in efsane repliklerine başarıyla can vermiş, yıllarca etkisini sürdürecek bir performansa imza atmıştı. Heath Ledger'dan hayata dair söylenmiş çarpıcı sözlerin yer aldığı bu içerik 3 binin üzerinde paylaşılıp 70 binden fazla kez tıklanmış.

14. Pırıl Pırıl Bir Mimarlık Öğrencisinin Başına Gelen 14 Olay

Çalışan bir mimarlık öğrencisinin yanına bir kap yemek ve bir kap su bırakalım. Hoş o fark etmeyecektir ama olsun... İçerik 3 bine yakın paylaşılıp 60 bin civarında tıklanmış.

13. Türk Anneleri Tarafından Sınıfı Geçemeyecek Olan 15 Mutfak Gereci

Yemek yapmak eziyet olmaktan çıkıp trend haline geldiğinden beri herkes aşçı oldu. Üzerinde ceviz olan avokado salatasını Instagram'a koyan yemek bloggerı olunca yıllarını mutfağa veren annelerin yemekleri ''klasik'' oldu. Yeni neslin mutfağında yerini alan ama eski toprak olan annelerimizin asla gözüne giremeyecek  mutfak gereçlerine gelin hep beraber bir göz atalım... İçerik 3 binin üzerinde paylaşılıp 230 bin civarında tıklanmış.

12. Fransa'nın Oscar Adayı Türk Filmi Mustang'ı İzlemeniz İçin 12 Neden

Türkiye seyircisiyle ilk olarak Filmekimi’nde buluşan Mustang, hem Fransa’nın Oscar adayı olmasıyla, hem uluslararası festivallerde aldığı övgülerle hem de genç oyuncularının başarısıyla çok konuşuldu. Sevilen bir spor arabaya da adını vermiş bir at cinsi olan Mustang, evcil atlardan üremiş olsa da aslında yabani bir at ve sahipsiz geziyorlar doğada... İçerik 3.5 bin civarında paylaşılıp 200 binden fazla kez tıklanmış.

11. Doğanın Kurallarını Koyan Bir Yırtıcı: Kurtlar Hakkında Çok Şaşırtıcı 15 Bilgi

Kurtlar, hem ülkemizde hem de dünyada yaşayan, bir çok efsaneye ve mitolojiye konu olmuş muhteşem canlılar. Onların en çok ulumalarını ve sürü halinde avlanmaları gibi özelliklerini biliyoruz. Canavar olarak da bilinen kurtlar göründüğünün akinse oyuncu, sosyal ve çok utangaç hayvanlardır.... İçerik 3.5 binin üzerinde paylaşılıp 140 bine yakın tıklanmış.

10. Fotoğraflardan Eksilenlerin Geride Kalanlara Bıraktığı Yalnızlığı Anlatan 25 Görsel

Gustavo Germano "Eksiklik" adlı fotoprojesini askeri diktatörlük döneminde Arjantin ve Brezilya'da kaybolan insanlara ithaf etmiştir. O, 25 ailenin aynı yerde fakat farklı dönemlerde fotoğraflarını kıyaslıyor. Bazı fotoğraflarda bir ailenin tamamen silindiğini görebiliyoruz. Yedi yılda ülkede 30.000'den fazla insan kaybolmuştur... İçerik 3.5 binin üzerinde paylaşılıp 90 bine yakın kez tıklanmış.

9. IMDb Kullanıcılarına Göre Son 35 Yılın En İyi 15 Aşk Filmi

Aşk, her zaman kolay ve nazik olmayabiliyor. Filmlerde bile... Ama yine de aşk, kendi güzelliğiyle kalbinizi kırma gücüne sahip. Şu ana dek kim hayali bir karaktere birazcık olsun aşk duymamış veya en azından yaşadıkları dünyanın güzelliğine hayran kalmamıştır ki? Bu liste IMDb editörlerinin hazırladığı, IMDb kullanıcılarının oylarına göre sıralanmış (1980 yılından günümüze kadar) en iyi aşk filmlerini gösteriyor... İçerik 4 bine yakın paylaşılıp 160 bine yakın tıklanmış.

8. Kıyıda Köşede Kalmış Hak Ettiği Değeri Göremeyen En İyi 16 Türk Filmi

Türk sinemasının teknik açıdan dünya sinemasına oranla yetersiz olduğu bir gerçek. Fakat Türk sineması çok iyi yönetmen ve senaristlere sahip. Son 10 yılda çekilen ve hak ettiği ilgiyi alamayan filmlerin derlendiği bu içerik 4 binin üzerinde paylaşılıp 215 bine yakın kez tıklanmış.

7. Birbirinden İlginç Hikayeleriyle 'Şu Anda' Dünyayı Gezmekte Olan 14 Türk Gezgini

Bir çoğumuz aklımızdan geçirmiştir “Bırakıp her şeyi kaçıp gidesim var buralardan” diye. Belki engellerimiz vardı, belki bahanelerimiz... Ama kaygılarını, korkularını yenip kendini yollara atan insanlar yok değil aramızda... İçerik 4.6 binin üzerinde paylaşılıp 74 binden fazla kez tıklanmış.

6. Bünyelerde Sıcak Çikolata Etkisi Yapan 55 Film

Soğuk günlerde battaniyenin altına girip gün boyu izlemelik filmlerin derlendiği bu içerik 5.7 binin üzerinde paylaşılıp 190 bine yakın kez tıklanmış.

5. Kadın-Erkek İlişkilerini Trajikomik Bir Şekilde Anlatan Çift

Bizlere kadın-erkek ilişkilerini komik, kısa videolarıyla gösteren iki arkadaşımızı öncelikle tebrik ediyoruz. Kısa zamanda fenomen haline gelen Karya & Ahmet ikilisi sosyal medyada paylaştıkları videolarla hepimizi oldukça güldürdü... İçerik 6 bine yakın paylaşılıp 115 binden fazla kez tıklanmış.

4. Babasını Kaybeden Birinin Ağzından: Aynı Acıyı Yaşayanların Karşılaştığı 14 Durum

İç burkan, yürek sızlatan bir içerik. Babasını kaybetmiş birinin ağzından yazılan, birebir bu acıyı tecrübe etmiş birinin kelimeleri ile hazırlanan bu içerik 6.7 bin civarında paylaşılıp 100 bine yakın kez tıklanmış.

3. Tüylerinizi Diken Diken Edecek Birbirinden Gizemli, Ürpertici ve Tuhaf 15 İnternet Sitesi

Günümüzde İnternet hayatımızın her anında yer almaya başladı. İletişim ve yazılım teknolojilerinde durmadan ilerleyen gelişmeler bir çok içerik ve bilgiye çok kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlar hale geldi. Fakat internet her zaman iyi niyetli içerikler barındırmıyor... İçerik 7.5 binin üzerinde paylaşılıp 420 binden fazla kez tıklanmış.

2. Tesettürlü Kadınların Cevaplamaktan Bıktığı 13 Klişe Soru

Tesettürlü kadınlar gündelik yaşamlarında sık sık tuhaf sorularla karşılaşırlar. Kimisi kahkaha attırır kimisi isyan ettirir. Bunu en iyi tesettürlü olanlar bilir. Tabi her soru her tesettürlüye sorulmuş olmayabilir ama bazılarını hemen hemen her tesettürlü duymuştur. İçerik 9 binden fazla paylaşılıp 500 binden fazla kez tıklanmış.

1. Fox Kids ve Jetix İzlemiş Efsane Nesil'in Unutmadığı 16 Çizgi Film

Ve işte 2016'nın ilk çeyreğinde kullanıcılarımızdan gelen ve en çok paylaşım almış olan içerik... Bir neslin hiç unutamadığı, izlerken ekrana yapıştığı, saatlerini ezbere bildiği ve o saatler geldiğinde Fox Kids ve Jetix kanalını açtığı çizgi filmler... İçerik 14 binin üzerinde paylaşılıp 141 binden fazla kez tıklanmış.

Siz de istediğiniz her türlü konu hakkında Onedio’da içerik hazırlayıp, yayınlayabilirsiniz!

İçerik yapımında yardıma ihtiyacınız varsa linklerimize göz gezdirin: 1 2

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muzludankek

Yapmaya çalıştım bir türlü beceremiyorum yaa karışık bişi sanki

Görüş Bildir