Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2014 Sony Fotoğraf Yarışması'nda Ödül Kazanan 15 Fotoğraf

235PAYLAŞIM

Dövmesiyle Yılın Fotoğrafçısı Shane Seçildi

ABD'li fotoğrafçı Sara Naomi Lewkowicz, L'Iris d'Or 2014 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri'nde "Yılın Fotoğrafçısı" seçildi. Fotoğrafta, kızı Maggie'nin ismini vücuduna dövme yaptıran Shane görülüyor.

Eski bir mahkuma odaklanan Lewkowicz'in "Shane ve Maggie" serisi, aile içi şiddetin taraflarını gözler önüne seriyor.

Mimari Dalında Paris Çevreyolu Fotoğrafı Ödülü Aldı

Ludovic Maillard, 40 yıl önce inşa edilen Paris çevreyolu Boulevard Peripherique fotoğrafları ile "Mimari" dalında ödüle layık görüldü.

Sanat ve Kültür

Kolombiyalı 'drag queen' ve Bambuco Festivali'nde 2012 yılında 'gay' kategorisinin kraliçesi, Viviana Peretti'nin "Dancing Like a Woman" (Kadın Gibi Dans Etmek) başlıklı serisinin konusu. Peretti bu seriyle "Sanat ve Kültür" dalında ödüle layık görüldü.

Seyahat

"Seyahat" dalında birinciliği Brezilyalı Ricardo Teles kazandı. Roads of Grains (Tahıl Yolları) adlı serisinde Teles, tahılların iç kesimdeki tahıl tarlalarından yaklaşık 2 bin km. güneydeki limanlara taşınmasını fotoğraflamış.

Jokeyler ile gelen Kampanya dalı birinciliği

Engel atlama yarışı sonrasında jokeyleri resimleyen Spencer Murphy, "Kampanya" dalında ödül kazandı.

Kavramsal Kategorisi Birinciliği "Light Projections"

ABD'li Thomas Brummett, "Kavramsal" kategorisi birinciliğini "Light Projections" (Işık Projeksiyonları) ile kazandı. "Işık, optik bir lens ile gümüş siyah-beyaz fotoğraf kağıdı üzerine düşürülüyor" diyen Brummett, bazı karanlık oda yeniden geliştirme teknikleri, fırçalar, beyazlatıcılar ve tonerler kullandığını söyledi.

Gezi Parkı Eylemleri Güncel Olaylar Dalında Ödül Aldı

Guy Martin'in İstanbul'daki Gezi Parkı eylemleri sırasında çektiği fotoğraflardan oluşan seri, "Güncel Olaylar" dalında ödüle layık bulundu.

Manzara Kategorisinde İsrail'e Ödül Geldi

"Manzara" dalındaki ödül, Roei Greenberg'e gitti. Fotoğraflar, İsrail'in kırsal bölgesinde çekilmiş.

Anlamlı Fotoğrafa Yaşam Dalında Ödül Layık Görüldü

Myriam Meloni'nin Avrupa'nın en yoksul ülkelerinden biri olan Moldova'da çektiği fotoğraflar "Yaşam" dalında ödül aldı. Fotoğraflarda, ekonomik göç nedeniyle ebeveynlerinden ayrı büyüyen çocuklar konu edinilmiş.

Doğa ve Vahşi Yaşam Kategorisi

Michael Nichols'ün aslanlarla geçirdiği 12 ay ona "Doğa ve Vahşi Yaşam" dalında ödül kazandırdı.

5 Yaşındaki Emmy'nin Fotoğrafı İnsanlar Kategorisinde Ödülü Aldı

Mario Wezel'in "İnsanlar" dalında ödül kazanmasını sağlayan fotoğraflar, Danimarka'nın Aarhus kenti yakınlarında yaşayan 5 yaşındaki Emmy'yi gösteriyor.

Portre Dalında Yıkanan Köpeklere Ödül Geldi

"Portre" dalı birincisi Fransız fotoğrafçı Sophie Gamand yıkanan köpekleri fotoğraflamış.

Hindistan'ın Güreşçileri Spor Dalında

Hindistan, Pakistan ve İran'da geleneksel güreşe "Kushti" deniyor. Salvatore Di Gregorio, Hindistan'ın Kolhapur kentindeki güreşçileri fotoğraflayarak "Spor" ödülünün sahibi oldu.

Natürmort Ödülü

"Natürmort" ödülüne İngiliz Amanda Harman layık görüldü. Yarışmada yarışan ve ödüle layık görülen fotoğraflar 1-18 Mayıs günlerinde Londra'daki Somerset House'da sergileniyor.

Kaynak: BBC

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir