17 Yaşındaki Yeğenine Tecavüz Eden Amca Tahliye Edildi: Ailesi Davullu Zurnalı Kutlama Yaptı!

 > 
3.3bPAYLAŞIM

17 yaşındaki yeğenine tecavüz ettiği DNA raporuna da yansıyan sanık Osman Çur'un tutuksuz yargılanmasına kararı verildi. Çur'un tahliyesini sevinçle karşılayan akrabaları davullu zurnalı kutlama yaptı.

Medyascope'tan Edanur Tanış'ın haberine göre İsviçre’de yaşayan 17 yaşındaki Z.Ç., 2 Temmuz’da akrabalarını ziyaret etmek için geldiği Mardin Kızıltepe’de, öz amcası Osman Çur (28) tarafından iki gün boyunca tecavüze uğradı.

13 Ocak’ta mahkeme Osman Çur’un tutuksuz yargılanmasına kararı verdi.

Çur'un da takım elbiseyle halay çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Genel Başkanı Yücel Ceyhan duruma tepki gösterdi. 👇

Ceyhan, paylaşımında "Aile istismarcısını korurken diğer tarafta istismara uğrayan yakınları olan kız 3 kez intihar girişiminde bulunuyor" ifadelerini kullandı.

“Savcılık sanığın tutuklanmasını talep etti”

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) adına davaya katılma talebinde bulunduklarını ancak taleplerinin kabul edilmediğini ve ilk celseye yalnızca gözlemci olarak katılabildiklerini dile getiren Avukat Leyla Kolbaşı, “Bütün deliller dosyada sabit. Mahkeme delillerin toplanmış olması, delillerin karartılma riskinin olmaması ve sanığın kaçma tehlikesi bulunmaması sebebiyle tahliye kararı verdi. Yalnızca dört buçuk aylık bir tutuklamanın ardından tahliye kararı verilmesi bizleri fazlasıyla üzdü” dedi. 

Dernek olarak ikinci celsede de davayı takip edeceklerini belirten Kolbaşı, “Savcılık, sanığın tutukluluk halinin devamını ve ayrıca da çocuğun cinsel istismarı suçlamasından amcanın tutuklanmasını talep etmişti” dedi. 

Kolbaşı, UCİM olarak sanığın tutuklanması ve gerekli en ağır cezayı alması için davanın takipçisi olacaklarını ekledi.

“Akrabalarımız Osman Çur’u zılgıtlarla karşıladı” 🎥

13 Ocak’ta Mardin’de görülen davada Osman Çur’un tutuksuz yargılanacağını öğrendiğinde sinir krizi geçirdiğini anlatan Z.Ç.'nin ablası Pervin Şişman, “Duruşma için bir gün önceden Adana’dan Mardin’e eşim ve teyzemle gittim. Mahkeme çıkışında Osman Çur’u, akrabalarımız zılgıtlarla karşıladı. Sosyal medyada gördüm. Osman Çur’un evinin önüne davulcu ve zurnacı çağırıp kutlama yapmışlar, silahla havaya ateş etmişler” dedi. 

“Osman Çur ilk başta gözaltına alınıp serbest bırakıldı ancak DNA raporu açıklandıktan sonra tutuklanmıştı” diyen Şişman, “Herkes kız kardeşimi amcasına iftira atmakla suçladı ancak DNA raporu ortada ve tecavüzü kanıtlıyor, suçlu rapora rağmen tutuksuz yargılanacak” diye ekledi.

“Osman Çur mahkemede sırıtıyordu”

Babasının, tecavüzün DNA raporuyla kanıtlanmış olmasına rağmen yaşananları iftira olarak gördüğünü ve kendi kızına inanmadığını dile getiren Şişman, “Osman Çur mahkemede sırıtıyordu. Avukatı doğru düzgün savunma bile yapmadı. Bunca delil olmasına rağmen tutuksuz yargılama kararı çıktı. Hiç iyi değiliz. Büyük bir şok yaşadık” diye devam etti.

“Kardeşim Osman Çur’un serbest bırakıldığını öğrendikten sonra yeniden intihar teşebbüsünde bulunmuş”

Osman Çur’un ailesinin, insanlara Çur’un suçsuz bulunduğunu söylediklerini dile getiren Şişman, “Böyle bir şey yok. Sosyal medyada da bizi iftiracı olarak göstermeye çalışıyorlar. Benim, kız kardeşimin ve annemin fotoğraflarını paylaşarak bizi hedef gösteriyorlar. Kardeşim Osman Çur’un serbest bırakıldığını öğrendikten sonra yeniden intihar teşebbüsünde bulunmuş. Annem bir an olsun bile onu yalnız bırakamıyor” dedi. 

Şişman ayrıca, halası yani Osman Çur’un ablası tarafından tehdit edildiğini söyledi.

İçişleri Bakanlığı İncelemeyi Engelledi: 2012 Yılında İstanbul Metro A.Ş.'ye Sikorsky Helikopter Alınmış... - onedio.com
İçişleri Bakanlığı İncelemeyi Engelledi: 2012 Yılında İstanbul Metro A.Ş.'ye Sikorsky Helikopter Alınmış... - onedio.com
Mahir Ünal'ın Demirel Hakkındaki Sözleri Tartışma Yarattı: #ÖzürDileMahirÜnal TT Oldu - onedio.com
Mahir Ünal'ın Demirel Hakkındaki Sözleri Tartışma Yarattı: #ÖzürDileMahirÜnal TT Oldu - onedio.com
Gizli Ses Kaydı Delil Kabul Edildi! Yıllarca Akrabasının İstismarına Uğramıştı - onedio.com
Gizli Ses Kaydı Delil Kabul Edildi! Yıllarca Akrabasının İstismarına Uğramıştı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir