16 Maddede "Bağcılar Güngören Esenler" Üçgeninde Hayatta Kalma Rehberi

 > -

Her şehrin tehlike arz eden bölgeleri vardır. İnsanlar oralara biraz çekine çekine gider. Olayı, kavgası, çatışması eksik olmaz. İşte İstanbul'da da o kadar olmasa da giderken "acaba?" dediğimiz tehlikeli bir üçgen var; "Bağcılar - Güngören - Esenler üçgeni". 

Yolunuz buralara düşerse, hayatta kalabilmek için neler yapmalısınız, nasıl davranmalısınız sizler için araştırdık.

1. Birisi size "birader", "kardeş", "arkadaşım", vb. samimiyet kokan ifadelerle seslenirse adımlarınızı hızlandırarak kaçın. Mümkünse bir taksiye falan binin.

2. Bir köşe başında yaşları 7-60 arasında değişen asgari 5 kişilik bir grup size bakmaya başlarsa derhal kafanızı yere eğin ve hızla uzaklaşın.

3. Gözgöze gelmeniz halinde sakın selam vermeye, gülümseyerek ortamı yumuşatmaya çalışmayın.

4. Yine aynı gruptan "birine mi baktın?", "bir şey mi var birader", vb. ifadeler duyarsanız sadece kafa sallayarak cevap verin, sözlü iletişime girmeyin.

5. Minibüse binmeniz halinde kesinlikle "kaptan yeter yolcu alma artık", "bu ne ya balık istifi gibi", "insan taşıyorsunuz insan", vb. fevri çıkışlar yapmayın. Levyesi pek olur oraların.

6. Saçlarınız uzunsa, küpe takıyorsanız, düşük bel pantolon giyiyorsanız, gelen tepkilere kesinlikle cevap vermeyin, suçlu gibi kafanızı eğerek ortamdan uzaklaşın.

7. Zaten küpeyle, uzun saçla Bağcılar'da, Güngören'de, Esenler'de işiniz ne?

8. Nereli olursanız olun birisi size memleketinizi sorduğunda ya Giresun deyin ya Sivas darp edilme ihtimaliniz yarı yarıya azalır.

9. Bara, Cafe'ye, vs. giderseniz başkasının yanındaki erkeğe bakmayın.

10. Olmaz ya kızlara hiç bakmayın

11. Sakın ola ara sokaklarda, adres ararken kafanızı yukarı kaldırım sokak isimlerine, apartman numaralarına bakmayın. "Neye bakmıştın birader?" lafını duyarsanız "game over"

12. Bilmediğiniz adresi gözünüze çarpan en yaşlı esnafa sorun. Genç esnaflar "hayırdır?!" diyerek dayak ön hazırlığı başlatabilir.

13. Oldu ya lisenin dağılma saatine falan denk geldiniz, sakın gençlerin arasına dalmayın size çarpıp sinirlendirerek 17 kişi dalmayı bekleyen kişiler olabilir.

14. Meslek lisesi çıkışına denk gelirseniz hemen bir yere çöküp bekleyin, kafanızı önünüze eğin. Meslek liselilerin çarpmasına gerek yok, sebepsiz dalabilirler.

15. Kız arkadaşınıza sizin yanınızda laf atılırsa ayrı ayrı taksilere binip kaçın. Aynı taksiye binerseniz takip etmeleri kolaylaşır.

16. Eğer bir yerde oturma ihtiyacı hissederseniz ke4sinlikle çay ocaklarını veya kahvehaneleri tercih edin. Bu esnaflar müşterilerini dövdürtmeme konusunda daha ehildirler. Cafeye giderseniz sıkıntı büyür.

Bu ilçelere giden belediye otobüslerinde kesinlikle genç kızlara yer vermeyin, "maksadın ne birader?" denilerek inişte köşeye çekilebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
suleyman-kale1

eenler karabayırdan selamlar seviyorum semtimi mk :D

rukiye-cevik-metiner1

bir esenlere çok gitttim , bide malesef gopta oturuyorum . emin olun hepsi olmasada çoğu doğru . inşallah yolunuz düşmez . hatta gopa hiç gelmeyin siz :(

kafambozuk

Adanada böyle tipleri çerez niyetine yeriz biz!

sapkali-a

Eğer otogar kadıköy'de inşa edilseydi şu an kadıköy moda fikirtepe başlığı açılmış olurdu.

merdova

Biz ADANALIYIK gardaş!Bizi bilen iyi bilir.Dokunan yanar o kadar!!!!!

kafambozuk

Aynen Topraam :D

Görüş Bildir