Görüş Bildir
Haberler
130 Milyon Sterlini Yanlışlıkla Dağıttılar! Şimdi Toplamaya Çalışıyorlar

130 Milyon Sterlini Yanlışlıkla Dağıttılar! Şimdi Toplamaya Çalışıyorlar

Özder Şeyda
30.12.2021 - 18:19 Son Güncelleme: 30.12.2021 - 18:50

Müşterilerine yanlışlıkla 130 milyon sterlin dağıtan banka açıklamasında olayın teknik bir hatadan kaynaklandığı bildirildi.

Bir çoğu rakip bankalara giden paraları müşterilerden geri alma çalışmaları sürüyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

75 bin hesaba 130 milyon sterlin

75 bin hesaba 130 milyon sterlin

İspanya merkezli Santander Bankası, faaliyet gösterdiği ülkelerden İngiltere'de, yanlışlıkla 75 bin hesaba 130 milyon sterlin yatırdı.

BBC'nin haberinde, Santander personelinin 25 Aralık'ta yatırılan parayı geri almak için acele ettiği, tutarın çoğunun rakip bankalardaki hesaplara yatırılmasının işlerini güçleştirdiği belirtildi.

Hatanın, 75 bin kişi ve firmaya 25 Aralık'ta hata sonucu ikinci kez yapılan ödemelerden kaynaklandığı bildirildi.

Teknik bir sorun!

Teknik bir sorun!

Bankadan yapılan açıklamada, 'Teknik bir sorun nedeniyle kurumsal müşterilerimizden gelen bazı ödemelerin alıcıların hesaplarına yanlışlıkla kopyalanmasından dolayı üzgünüz' ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, hiçbir müşterinin mağdur edilmediği ve ilerleyen günlerde hatayı gidermek için İngiltere'deki birçok bankayla sıkı bir şekilde çalışmalar yapılacağı kaydedildi.

"Noel tatilimi mahvetti!"

"Noel tatilimi mahvetti!"

Bir bordro yöneticisi BBC'ye yaptığı açıklamada, bu hatanın Noel'e ve ertesi güne gölge düşürdüğünü ifade ederek 'Tatil dönemimi mahvetti çünkü yanlışlıkla yüz binlerce ödeme yaptığımı, yanlış bir şey yaptığımı düşündüm. Bunu yapanın sadece ben olduğunu ve işte başımın belaya gireceğini düşündüm' dedi

Parayı geri almak için insanlarla doğrudan iletişime geçebilir

Parayı geri almak için insanlarla doğrudan iletişime geçebilir

Santander'in, geri ödemenin nasıl yapılması gerektiği konusunda herhangi bir bilgi vermediğini aktaran bordro yöneticisi, olayı bir kargaşa olarak nitelendirdi.

Banka, hatanın düzeltilmesine dönük aralarında Barclays, HSBC, NatWest, Co-operative Bank ve Virgin Money'nin de bulunduğu rakip bankalarla görüşmeye başladığını, bu bankaların 'parayı müşterilerinin hesaplarından kurtarmaya çalışacaklarını' duyurdu.

Santander, parayı geri almak için insanlarla doğrudan iletişime geçebileceğini de bildirdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
2
1
1
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın