13 Günlük Bebeği Yoğun Bakıma Götürüyorlardı... Ambulans Personeli 'Geçiş Üstünlüğün mü Var?' Denilerek Darp Edildi

-

Manisa'da 13 günlük bebeği yoğun bakıma yatırmak için Merkezefendi Devlet Hastanesi'nden özel bir hastaneye nakletmek isteyen sağlık personelleri bir trafik magandasının saldırısına maruz kaldı. S.B. isimli saldırgan 'Tepe lambasını neden yakıyorsunuz, üstünlüğünüz mü var?' diyerek ambulansta bulunan iki sağlık personelini darp etti.

Geçtiğimiz günlerde hasta taşıyan bir ambulans trafikte çekicinin engeline maruz kalmıştı.

📢 Emniyet Şeridini İşgal Etme! Hasta Taşıyan Ambulansa Yol Vermeyen Çekici - onedio.com
📢 Emniyet Şeridini İşgal Etme! Hasta Taşıyan Ambulansa Yol Vermeyen Çekici - onedio.com

Bugün basına yansıyan bilgilere göre Manisa'da ambulans ve itfaiyenin geçiş üstünlüğünden bihaber kişi sağlık personellerini darp etti.

'Acil hastamız var, hastaneye yetiştirmemiz gerekiyor' denilmesine rağmen şahıs saldırılarını sürdürmüş...

Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi'nde çalışan Türk Sağlık Sen üyesi Aydın Akagündüz, 112 Acil Sağlık çalışanlarının yaşadıklarını anlattı. Akagündüz, ambulans şoförü N.A ve acil tıp teknisyeni H.T.'nin 35 plakalı araç sürücüsü S.B.'nin fili saldırısına, diğer acil tıp teknisyeni S.Ç'nin de sözlü saldırıya maruz kaldığını söyledi. Akagündüz, şöyle konuştu:

"Merkezefendi Devlet Hastanesi'nden 13 günlük bir bebeği yoğun bakım gerektirdiği için 8 Eylül Hastanesi'ne sevk edilmesi esnasında 112 çalışanı arkadaşlarımıza yönelik bir saldırı oldu. Ambulansın Manisa Devlet Hastanesi'nin önüne yaklaştığı sırada tren raylarının üstünde 35 plaka bir araç tarafından önü kesilmiştir. Hem ambulansın sevk ve idaresi engellenmiş, hem de darp girişiminde bulunulmuştur. Ambulansın önünü kesen kişi önce şoföre darp girişiminde bulunarak 'Sizin geçiş üstünlüğünüz mü var, neden tepe lambasını yakıp gidiyorsunuz' diyor. Arkadaşımız da 'Acil hastamız var, hastaneye yetiştirmemiz gerekiyor' demesine rağmen boğazına sarılıp vuruyor. Bu kişi ambulansın arka kapısını ve oradaki acil tıp teknisyenine de saldırıp yumrukluyor. Ambulansta 13 günlük bebek bulunduğunu söylemelerine rağmen bu kişi fili ve sözlü olarak saldırmaya devam ediyor."

İki taraf da birbirinden şikayetçi oldu...

Sağlık çalışanlarının darp raporu alarak suç duyurusunda bulunduğunu kaydeden Aydın Akagündüz, ambulansın önünü kesip sağlık çalışanlarına saldıran S.B.'nin de darp raporu aldığını açıkladı. Akagündüz, "Bu kişi 112 çalışanlarının kendisini dövdüğünü söylüyor. Hem sağlık çalışanlarının hem de bu kişinin polis tarafından ifadesi alınarak tutanak tutuldu. İki tarafın da birbirinden şikayetçi olduğunu öğrendik. Kesinlikle sağlık çalışanlarının şiddet uyguladığına dair bir şey yok. Bu kişinin alkollü olduğu tahmin ediliyor. Hastaneye darp raporu almak için geldiğinde polis memurlarına alkol metreyi üflememek için direndiğini öğrendik" dedi.

Öte yandan yoğun bakıma alınan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Onedio Gündem'i Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir