Görüş Bildir
Haberler
12 Yaşındaki Çocuğu İstismar Eden Tarikat Hocası: 'Şeytana Uydum, Tövbe Ettim'

12 Yaşındaki Çocuğu İstismar Eden Tarikat Hocası: 'Şeytana Uydum, Tövbe Ettim'

Ordu'da bir tarikat yurdunda 12 yaşında çocuk cinsel istismara maruz bırakıldı. Suçunu itiraf eden kurs hocasının 'Şeytana uydum. Dün gece tövbe ettim. Secdeye kapandım' dediği belirtildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ordu Fatsa’da bulunan Süleymancılara ait Özel Madenler Erkek Öğrenci Yurdu'nda 12 yaşındaki çocuk, kurs hocası Y.K. tarafından cinsel istismara uğradı. Çocuğun ailesiyle görüşen ve suçunu itiraf eden kurs hocası Y.K., 'Şeytana uydum. Dün gece tövbe ettim. Secdeye kapandım” dedi.

Y. K. hakkında 'Çocuğun cinsel istismarı’', 'Kişiyi hürriyetinden alıkoymak’' suçlarından dava açıldı.

İstismarı annesine anlattı

İstismarı annesine anlattı

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre olay B.K. isimli çocuğun yaşadıklarını annesine anlatması ile ortaya çıktı. Annesinin yanına giden B.K. onunla bir şey konuşmak istediğini ancak utandığını belirtti. Anne olayın üstüne giderek çocuğunun konuşmasını sağladı. B.K. yurt binasında yatılı kalan ve etüt hocası olan Y.K.’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Büyük bir şaşkınlık yaşayan aile çocuklarını da alarak yurt binasına gittiler. B.K. burada kurs yöneticilerine de yaşadıklarını anlattı. Aile çocuklarına istismarda bulunan Y. K. ile baş başa görüştü. İddiaya göre Y.K. bu görüşmede aileye, “Şeytana uydum. Dün gece tövbe ettim. Secdeye kapandım” dedi.

Ailenin şikayetçi olması üzerine Y. K. polise teslim edildi. Savcılık ifadesinin ardından Y.K. çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Dava açıldı

Dava açıldı

Soruşturmayı yürütülen Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığı Y.K. hakkında iddianame hazırladı. 

İddianamede Y.K.'nin, 'Çocuğun cinsel istismarı’' ve 'Kişiyi hürriyetinden alıkoymak' suçlarından cezalandırılması istendi. İddianamede B.K.'nin yaşadıkları aktarıldı.

İddianame Fatsa Ağır Ceza Mahkemesi’nde tarafından kabul edildi ve dava görülmeye başlandı. Sanık Y.K. mahkemede yaptığı savunmasında suçlamaları reddetti. 

Y.K. savunmasında, 'Fatsa Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği’nin üyesiyim. Yurtta tamir, tadilat işlerine bakarım. Bunun dışında 8. sınıf öğrencilerinin derslerine yardım ederim. İlahiyat mezunuyum. Yurtta bulunduğum zamanlarda mağdurla birebir görüşmem olmamıştır. Bazen çocukların sorularına cevap vermiyorum. Bu sebeple mağdur bana sinirlenmiş olabilir. Mağdurun yurtta kalmak istememesi bu şikayete neden olmuş olabilir' dedi.

Dosya kapsamında çok sayıda çocuk tanık sıfatıyla dinlendi. 

Çocuklar Y.K.’nin derslerine yardımcı olduğunu ancak yurtta yatmadığını belirtti. Tanık Y.Ç. isimli çocuk ise arkadaşı B.K.'nin bir gün kendisini çağırdığını ve etüt hocası tarafından cinsel istismara maruz kaldığını anlattığını belirtti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
63
28
13
6
3
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

Bi de şeytanı mı dinlesek. Sanki dinin bug ını bulmuşlar hepsi şeytana uyuyorlar. Şeytana uyup domuz eti yemezsiniz pedofili sapıklar.

Behlül

He iyi o zaman secdeye kapanıp tövbe ettiysen tamam, ben de onları yapmadın sandım, o zaman oldu bitti bu iş tamam uzatmaya gerek yok adam secdeye kapanıp tö... Devamını Gör

C10BLACK

Bir tane sarıklıya denk gel kesin süleymancıdır. süleymancılar da en doğrusunu bilir en doğrusunu yapar diye ballandıra ballandıra anlatır. Yavşak olğu ibneler