Görüş Bildir
Haberler
10 Yaşındaki Çocuğu İstismar Eden Metro Turizm Muavini Tutuklandı

10 Yaşındaki Çocuğu İstismar Eden Metro Turizm Muavini Tutuklandı

Iğdır-İstanbul seferini yapan Metro Turizm'e ait otobüste annesi ve dedesiyle seyahat eden 10 yaşındaki ilkokul öğrencisi kızın uyuduğu sırada, muavin tarafından istismar edildiği ortaya çıktı. Mağdur kızın şikayetiyle muavin Cihat Ç., tutuklandı. 

Vatan'dan Çağdaş Ulus'un haberine göre,6 Şubat’ta yaşanan olayda, sömestr tatili için annesi ve dedesi ile Iğdır’daki akrabalarının yanına giden 4’üncü sınıf öğrencisi E.A, tatil dönüşü ailesiyle bindiği İstanbul otobüsünde evli olduğu belirlenen muavin Cihat T.’nin istismarına maruz kaldıği öğrenildi.

"Ben uyanınca ‘uyu’ diye ikaz etti"

"Ben uyanınca ‘uyu’ diye ikaz etti"

34 ER 1500 plakalı Metro Turizme ait yolcu otobüsünde yaşanan akıllara durgunluk veren olayda muavinin istismarına uğradığını belirten E.A ifadesinde şunları söyledi:

'Bindiğimiz otobüste dedem 5 numaralı koltukta, annem ve ben de 25-26 numaralı koltuklarda yan yana oturduk. Dedem uzun süre bizden ayrı kaldığı için annem yanına giderek bir süre yanında oturdu. Ben de TV’de bir şeyler izledikten sonra uyudum. Uyandığımda mavi gömleğinde Cihat T. yazan çay, kahve dağıtan kişinin ellerini göğsümde gördüm. Ayıp yerimi ellemeye çalışırken tamamen uyandım. Ben uyanınca ‘uyu’ diye beni ikaz etti. Ben uyurken ayaklarım cam tarafındaydı. Başımda koridor tarafında yastıktaydı. Şahıs yanıma doğru oturdu. Ben rahatsız olduğumdan yan taraftaki koltuğa geçtim. Şahıs tekrar yanıma gelip oturdu. Bana ‘baban nerede, annenin sevgilisi var mı’ gibi sorular sordu. ‘Sizin eve ziyarete geleceğim’ dedi.'

"Ayıp yerimi elleyip, ‘hoşuna gidiyor mu?’ dedi"

"Ayıp yerimi elleyip, ‘hoşuna gidiyor mu?’ dedi"

E.A, ifadesini şöyle sürdürdü:

“Ben otururken ayıp yerimi elleyip, ‘hoşuna gidiyor mu?’ dedi. Ben de ‘hayır’ deyince yanaklarımdan, dudağımın kenarından öptü. Bana ‘kalbimi kırıyorsun’ dedi. Sonra şahıs yanımdan kalkıp gitti. Ben korktuğumdan o anda anneme bir şey anlatamadım. Eve geldikten sonra teyzem ‘neden durgunsun’ diye sordu. Ben de olayı bu şekilde anlattım. Bunun üzerine ailem de durumu sizlere bildirdi.'

"Elbisesini düzeltmek istedim"

"Elbisesini düzeltmek istedim"

Müştekinin ifadesiyle de şüpheli Cihat T. gözaltına alındı. İfadesinde E.A.’nın kendisini yanlış anladığını savunan şüpheli, müştekinin üstünün göbek tarafından göğse kadar açık olduğunu görünce üstünü düzeltip montla örttüğünü ileri sürerek,’ Benim elim mağdurun vücuduna temas etmiştir. Ancak bu mağdurun elbisesini düzeltmem sebebiyleydi. Ben mağdurun elbisesini taytın içine sokmaya çalıştım. Mağdur da belki beni bu şekilde yanlış anladı. Ben mağduru ufak kız olması, benim kızımın da bulunmaması sebebiyle sevdiğimden dolayı yanağından ağabey olarak öptüm” diye konuştu.

İfadesinin ardından Çerkezköy Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Cihat T., ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

"Aile şikayetini çeksin diye taciz ediliyor"

"Aile şikayetini çeksin diye taciz ediliyor"

Konuyla ilgili açıklama yapan mağdur kızın avukatları Bihter M. Mekereci ve Uğur Dündar, cinsel istismar vakalarının son zamanlarda olağanüstü şekilde artış gösterdiğini belirterek, “Bu olayda da Metro Turizm şirketinde muavin olarak çalışmakta olan 10 yaşındaki kız çocuğuna, yolculuk esnasında cinsel istismarda bulunmuş ve ifadesinde de bu durumu büyük ölçüde kabul etmiştir. Mağdurun psikolojisi, yaşanılan bu utanç verici olaydan dolayı oldukça zarar görmüş olup, bunun yanı sıra mağdurun ailesi, şüphelinin ailesi tarafından şikayetlerini geri çekmeleri için taciz edilmektedir” dedi.

Sosyal medyadan da çok sayıda tepki geldi. Yapılan yorumlardan bazıları şöyle 👇

Ayrıca bakınız 👇

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
görüncek adam

Akpnin yancısı Metro turizm bunu da fetöya bağlar , çomarlar yer, herkes mutlu mesut evine gider olan çocuğa olur. Akpli bakandan bir kez daha 'bir kereden b... Devamını Gör

görüncek adam

Bazıları mecburdur bilemem ama şikayette bulunup rezil de edebilir insanlar yazıhanenin orda.

selaminko

şu şerefsiz heriflerin suratını niye buzlarsınız hiç anlamam. ifşa olsun işte aşağılık yaratık.

Alp Eren A.kaya

Bu kadar boktan bu kadar dandik bir firma görülmemiştir kapatmazlar ama binmemek sizin elinizde bu amk evlatlarına uzak durun .