Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

10 Örnekte Türkiye Siyaseti'nin Doğruluk Payı

-

1. Emrullah İşler - AK Parti Ankara Milletvekili

"IŞİD bari işkence yapmıyor" diye tweet atan AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, her ne kadar attığı tweeti gelen tepkiler üzerine silse de yapılan araştırmalar gösteriyorki, IŞİD sayısız işkence uygulamasıyla Ortadoğu'da terör estirmeye devam ediyor.

Kaynak: "İŞİD öldürüyor ama işkence yapmıyor."

Veysel Eroğlu - Orman ve Su İşleri Bakanı

Veysel Eroğlu - Orman ve Su İşleri Bakanı

HES'lere yönelik tepkiyi anlamakta güçlük çektiğini söyleyen Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'deki uygulamalarda yaşanan sorunları göz ardı ettiği için doğruluktan uzak bir görüntü çiziyor.

Kaynak: "Neden bu HES'lere karşı çıkıyorlar? HES'ler suyu tüketmiyor, temiz, yenilenebilir enerji."

Kaynak: http://www.dogrulukpayi.com/

2. Kemal Kılıçdaroğlu - CHP Genel Başkanı

CHP'nin TBMM'de denetim yetkisini kullanan tek parti olduğunu iddia eden Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, MHP ve HDP'nin toplamda daha fazla yazılı soru önergesi verdiği gerçeğini göz ardı etmiş gözüküyor.

Kaynak: “TBMM’de denetim yetkisini kullanan, hukukun üstünlüğünü savunan tek bir parti var, o da CHP’dir”

3. Emin Haluk Ayhan - MHP Denizli Milletvekili

Türkiye'nin içinde bulunduğu çatışmalı gündemde milli gelir hedefini gündeme getiren Emin Haluk Ayhan 2023 hedeflerinin yakalanmasının mümkün olmadığını rakamlarla gözler önüne serdi.

Kaynak: “2023'te 2 trilyon dolar milli gelir hedeflendiğini ancak programa göre 2017'de bunun yarısına bile ulaşılamayacak...”

4. Mahmut Tanal - CHP İstanbul Milletvekili

Yapımı tamamlanmak üzere olan Cumhurbaşkanlığı yeni binasının gündemde olduğu bir dönemde Cumhurbaşkanlığı bütçesinin %97 oranında artmış olduğunu paylaşan Mahmut Tanal bu alandaki rekoru ülke gündemine taşıdı.

Kaynak: “Cumhurbaşkanlığı bütçesi %97 oranında artırılarak tarihte görülmemiş bir artış rekoru kırıyor”

5. Ayhan Sefer Üstün - AK Parti Sakarya Milletvekili

IŞİD krizi ile tüm gözler Türkiye'nin üzerindeyken, mevcut durumu Türkiye'nin son bir haftada aldığı mülteci sayısının Avrupa'nın 4 yılda aldığı mülteci sayısı ile eşit olduğunu ifade eden Ayhan Sefer Üstün bu demeciyle dikkat çekti.

Kaynak: “Avrupa’nın son 4 yılda aldığı mülteciyi biz bir haftada almışız”

6. Volkan Bozkır - AB Bakanı ve Başmüzakereci

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır gündemin Ortadoğu'da yaşananlarla şekillendiği bir dönemde Kıbrıs sorununa ilişkin KKTC'deki kişi başına milli gelirin Rum Kesimi'ne yaklaştığını belirtmesi doğru bir ekonomik değerlendirme olarak öne çıktı.

Kaynak: “KKTC’deki kişi başına milli gelirin aşağı yukarı eskiden 10 da biri iken bugün yarı nispetine ulaşması da gerçekten dikkate alınması gereken bir faktördür.”

7. Lütfü Türkkan - MHP Kocaeli Milletvekili

IŞİD'in Kobani'yi kuşatmasıyla başlayan gerginliğin sokaklara yansımasının ardından ilan edilen sokağa çıkma yasaklarının, 22 yıl sonra ilk kez uygulandığını iddia eden MHP'li Lütfü Türkkan, 1995'deki Gazi olayları ve 2014 Hakkari'deki iki aşiretin çatışması nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasaklarını gözden kaçırmış.

Kaynak: “22 yıl sonra ilk kez sokağa çıkma yasağına Yeni Türkiye'de tanık oluyoruz.”

8. Mehmet Şimşek - Maliye Bakanı

Yaklaşan kış arifesinde doğalgaza getirilen zamları savunan Mehmet Şimşek, her ne kadar Türkiye'nin AB ülkeleri arasında en ucuz doğalgazı kullandığını iddia etse de rakamlar Türkiye'nin en ucuz ilk 10 ülke arasında olmadığını gösteriyor.

Kaynak: “Türkiye AB ülkeleri arasında konut ve sanayi doğalgaz fiyatında en ucuz ülke”

9. Ya da gündemi 4 dk ile yakalayın!

Doğruluk Payı, Gizem Kalmanoğlu ile gündemi sizin için değerlendiriyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir