Zuckerberg de Laptop Kamerasını Bantlayan Paranoyaklardan Çıktı

 > 
4.7bPAYLAŞIM

Sosyal medya, Instagram'ın 500 milyon kullanıcı sayısına ulaşmasını kutlayan Facebook CEO'su Zuckerberg'in paylaştığı bu fotoğrafı konuşuyor. 

Teknolojinin gelişmesi gizlilik konusundaki endişeleri günden güne arttırıyor. 

Artık evlerimizde üstünde kamera veya mikrofon bulunan birçok cihaz yer alıyor ve bu cihazlara erişmeyi başaran kötü niyetli kişiler büyük sorunlara yol açabiliyor. 

Bizim için bile bu cihazlar tehlike arz ederken dünyanın en büyük şirketlerinden birinin başındaysanız bu güvenlik önlemleri almak elzem hale geliyor. 

Facebook‘un CEO’su Mark Zuckerberg’in paylaşılan fotoğrafı, nasıl güvenlik önlemleri alındığını gözler önüne seriyor.

Instagram’ın 500 milyon kullanıcıya ulaşmasını kutlayan Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde Facebook hesabı üzerinden bir fotoğraf paylaştı

Instagram 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı - onedio.com
Instagram 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı - onedio.com

Instagram karesi içerisinde poz veren Mark Zuckerberg’in fotoğrafındaki esas dikkat çeken detay ise kişisel bilgisayarı oldu.

Twitter üzerinde bir kullanıcı, fotoğrafa yakınlaştırma yaparak bilgisayarla ilgili dikkat çekici detayları ortaya çıkardı

Facebook’un CEO’sunun MacBook’unun kamera kısmı bir bant aracılığıyla kapatılmış durumdaydı. 

Aynı şekilde yan tarafta bulunan mikrofon da yine bantla kapatılmış. Mail uygulaması olarak ise yine güvenlik yönüyle öne çıkan Thunderbird’ü tercih ettiği görülüyor.

Mark Zuckerberg'in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi! - onedio.com
Mark Zuckerberg'in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi! - onedio.com

Paranoyaklık mı yoksa gerekli bir güvenlik önlemi mi demek daha doğru bilinmez ancak dünya devi bir şirketi yöneten ismin böyle bir önlem alması pek de mantıksız görünmüyor. Zira Zuckerberg'in sosyal medya hesapları geçtiğimiz haftalarda hacker'ların eline geçmişti.

Facebook gibi bir devin CEO’sunun bu önlemleri alması, diğer kullanıcıları da benzer davranışlara teşvik edecek gibi. Daha önce bir FBI yöneticisinin de benzer bir şekilde bilgisayarının kamerasını bantladığı ortaya çıkmıştı.

StuffLOG,Twitter

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir