Görüş Bildir
Haberler
Zika Virüsü İçin Google ve UNICEF Bir Arada

Zika Virüsü İçin Google ve UNICEF Bir Arada

Onedio Medya
04.03.2016 - 23:24

Latin Amerika’da hızla yayılan virüsün bir salgına dönüşmemesi için Google ve UNICEF ortaklığında geliştirilen özel bir haritalandırma sistemi yolda.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Arama devi Google ve UNICEF, Brezilya ve  Latin Amerika’da hızla yayılan Zika virüsü karşısında güç birlikteliğine gitti. Bu ortaklıkla birlikte oluşturulacak açık kaynaklı platformda sivrisinekler aracılığıyla yayılan Zika virüsünün yayılım noktaları haritalandırılacak ve muhtemel salgınlar önceden saptanacak.

Bahsi geçen haritalandırma sistemi, seyahatler ve hava şartlarının dahil olduğu geniş bir yelpazeye sahip bilgi edinme kaynağından yararlanacak. Google’a göre bu sayede hükümetler ve yardım organizasyonları kaynaklarını daha etkili biçimde kullanacaklar. 

Google ayrıca UNICEF’e 1 milyon dolar bağışladıklarını ve bu bağışın sivrisineklerle mücadele, aşı geliştirme ve farkındalık kampanyalarında kullanılacağını açıkladı. Bunlarla yetinmeyen Google, YouTube üstünde Sesame Street gibi içerik üretici ve kanallarla bir partnerlik gerçekleştirerek Zika virüsü hakkında bilgi ve korunma ile alakalı içeriklerin yayılmasını hızlandırmayı amaçlıyor.

Zika Virüsü Nedir?

Zika Virüsü Nedir?

Aedes Aegypti türü sivrisineklerin taşıdığı virüs özellikle hamile kadınları enfekte ettiğinde Mirosefali, yani nörogelişimsel bir bozukluk sonucu bebeklerde beyin gelişiminin durması ve baş çevresinin normalden küçük olmasına sebep oluyor.

TechInside

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Ulan ne virüsmüş bi bitmedi lan. Ebola bile bu kadar yapmadı ! Gerçi onda virüsü Afrika'ya tıkmışlardı bunda Rusya'ya gönderiyor ibneler.