Görüş Bildir
Haberler
4 Yıl Aradan Sonra Yeniden Zeytinli Rock Festivali

4 Yıl Aradan Sonra Yeniden Zeytinli Rock Festivali

'Zeytinli Rock' 4 Yıl Aradan Sonra Yeniden

Türkiye’nin önemli rock gruplarının sahne alacağı festival Zeytinli Rock Festivali, dört yıl aradan sonra tekrar gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin önemli rock gruplarının sahne alacağı festival Zeytinli Rock Festivali, dört yıl aradan sonra tekrar gerçekleştirilecek. 29-31 Ağustos tarihleri arasında her zamanki gibi Zeytinli Dalyan Sahili’nde gerçekleşecek Zeytinli Rock Festivali’nin biletleri satışa çıktı. Kamp ve kombine bileti olan katılımcılara kapılarını bir gün önceden açacak olan festival kapsamında, erken gelen kampçılar için gerçekleştirilecek açılış partisinde Ankara’nın köklü grubu Metropolis, kampçılar için sahne alacak. Grup eski solisti Ercüneyt Özdemir ile yeniden ve ilk kez festival kapsamında sahne alacak.

Marsis'ten Pentagram'a kadar herkes bu sahnede

Festivalin açılışını İzmir’in sevilen grubu Başıbozuk yapacak. Festivalde, Türkçe rock müziğinin yenilikçi isimlerinden Korhan Futacı ve Kara Orkestra performansının ardından, Yasemin Mori ve festivale özel bir perfromansıyla Cem Adrian’ın sahne almasının ardından, Zeytinli’de daha önce de sahne almış 'Nev' müzikseverlerle buluşacak. Rock müzik tarihimizin 46 yıllık efsane grubu Moğollar’ın ardından da mor ve ötesi ilk güne noktayı koyacak.

Festivalin ikinci günü, 'Yüzyüzeyken Konuşuruz' ile başlayacak. Etkinlik, Karadeniz müziğinin sınırlarını zorlayan Marsis, eğlenme garantili BaBa ZuLa ve Umut Kuzey'in özel bir konseriyle devam edecek. Büyük Ev Ablukada ve Behzat Ç’nin müziklerini yapınca geniş kitleler tarafından keşfedilen Ankara'nın 25 yıllık grubu Pilli Bebek ikinci günde sahnede olacak. Günün kapanışını yapacak grupsa 1 Temmuz’da açıklanacak.

Festivalin son günüyse Pera, Murat İlkan ve 'dörtxdört’ün performansıyla devam edecek. Festival, Ogün Sanlısoy ve hemen ardından Kurban ile iyice hızlanacak. Muhteşem sahne şovunu Zeytinli seyircisiyle paylaşacak olan Hayko Cepkin‘in ardından festivale noktayı efsanevi heavy metal grubu Pentagram koyacak. Edremit Belediyesi'nin desteğiyle gerçekleşen festivalin biletleri günlük 30, kombine 50, kamp ve kombine biletleriyse 60 liradan satışa çıktı.

BirGün

Kaynak: http://www.birgun.net/news/view/zeyti...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0