Zarafetin ve Asaletin Sözlükteki Karşılığı Arzum Onan Gülüşüyle İçimizi Isıtıyor, Aşkıyla Hepimizi Derinden Etkiliyor!

-

Güzelliği, yeteneği, zarafeti, asaleti ve aşkıyla tüm Türkiye'yi kendine hayran bırakan Arzum Onan'ı anlatıyoruz, anlatmaya doyamıyoruz...

Kaynaklar: 1, 2, 3

Duru güzelliği, içten gülümsemesi ve kendine güveni ile Türkiye’nin gelmiş geçmiş en başarılı kadınlarından biri…

İçinin güzelliği dışına yansıyan, olgunluğu ve sağduyusuyla şapka çıkartan, yeteneğiyle ağzımızı açık bırakan bir güzellik abidesi...

Memur bir ailenin tek çocuğu olan Arzum Onan Ankaralı.

45 yaşındaki eski manken ve oyuncu Arzum Onan, Endüstri Meslek Lisesi Yapı Ressamlığı bölümünden mezun olduktan sonra mimarlık okumayı düşünürken kendisini birdenbire podyumlarda buldu.

Sait Sökmen kendisini pazarda gördükten sonra, 1992 yılında hayatı tamamen değişti.

Zor zamanlardan geçtikleri için mankenlik yapmaya başladığını söyleyen Arzum Onan, o günleri şöyle anlattı: “Pazarda Sait Hoca’nın dikkatini çekmişim, ’Bu kim?’ diye sorunca ‘O bizim Haluk’un kızı’ demişler. O şekilde tanıştık. Kontrat imzalamaya gittiğim gün, üç iş görüşmesine gittim. Podyumda yürümeyi bilmememe rağmen, defileye çıkmıştım. Babam o dönem kanser tedavisi görüyordu. Zaten benim mankenliğe başlama sebebim paraya ihtiyacımızın olmasıydı.”

Keşfedildikten yalnızca beş ay sonra katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasında birinci oldu, ardından Miss Europe’da Avrupa Güzeli seçildi.

Elbette hiçbiri tesadüf değildi. Duru bir güzelliği olan ve içten gülümsemesiyle herkesin gönlünü fetheden Arzum Onan, kısa zamanda kariyer basamaklarını hızla tırmandı.

Türkiye güzeli seçildiği yıl gelen bir telefon ona bambaşka bir dünyanın kapılarını araladı: Arayan ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ’du ve Arzum Onan’la birlikte çalışmak istiyordu.

1993 yılında Detay Film’i kuran Mehmet Aslantuğ, 1994 yılında Arzum Onan’ı aradı ve iş teklifinde bulundu. Ertesi gün buluştular ve Mehmet Aslantuğ iki gün sonra Arzum Onan’a evlenme teklif etti.

Tanıştıktan iki gün sonra edilen evlenme teklifinin ardından 1996'da dünya evine girdiler.

Hem dünya evine girdiler hem de birlikte bir kariyerin ilk adımlarını attılar.

Ve 1997'de Arzum Onan ilk kez oyuncu olarak ekranlara geldi. 'Yeni Bir Yıldız' filminde Mehmet Aslantuğ'la birlikte rol alan güzel oyuncu, otoritelerden de tam not aldı.

Mehmet Aslantuğ'un ünlü ve yalnız bir aktörü canlandırdığı filmde Arzum Onan'la tanıştıktan sonra hayatı değişiyordu. Kendi hayatlarıyla benzerlikler olan bu filmin sonuna benzemediler neyse ki... Spolier vermeyelim, siz bulup izleyin.

'Yeni Bir Yıldız' filmini fenomen dizi 'Sıcak Saatler' takip etti.

Yayınlandığı dönemde güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakan Arzum Onan, aynı zamanda kamu yararına yapılan defilelerde podyuma çıktı ve reklamlarda yer aldı.

Mehmet Aslantuğ’la birlikte rol aldığı bu yapımların ardından Aşk ve Hüzün, Merdoğlu, Zeybek Ateşi, Sahra, Sessiz Fırtına ve Kardelen’le ekranlara geldi.

Erken doğum tehlikesi nedeniyle 6,5 aylık hamileyken hastaneye yattı ve serumla alınan bir ilaçla 8. ayında oğlu Can'ı dünyaya getirdi.

Elbette ki zor bir bekleyişti. Bir yanda bebeğinizin ve sizin sağlığınız, diğer yanda ne olacağını bilemediğiniz bir his... Arzum Onan, o günleri bir röportajında şöyle anlatmıştı: "Can yaklaşık 14 saat kuvözde kaldı. Kendime geldiğimde, Mehmet’le birlikte yanına gittik. Elinde serum takılıydı. O kadar küçüktü ki... Sonsuz ve tarifsiz bir mutlulukla Mehmet’le birbirimize sarılıp, dakikalarca ağladık."

Doğumuyla birlikte çalışmadığı tüm zamanları oğlu Can'a ayıran Arzum Onan, yardımcı birileri olsa da onu kendisi büyüttü.

Can'dan önce çocuklarla iletişiminin çok kuvvetli olmadığının altını çiziyor ve şöyle devam ediyor: "Can’la her şeyi çok güzel paylaştığımızı düşünüyorum. Onun da bu paylaşımdan güzel etkilendiğini gözlemliyorum. Tabii ki zaman zaman sonradan üzüldüğüm şeyleri yapmak durumunda kalabiliyorum her anne gibi ama sonuç olarak benim nasıl bir anne olduğum, Can büyüdüğü zaman belli olacak ve en önemlisi buna o karar verecek!

Rutin kontrollerinden birinde tiroit kanseri olduğunu öğrendi ve tedavi gördü. Sevgisi ve desteğiyle o dönemde Mehmet Aslantuğ'a yeniden aşık oldu.

Birçok insanın yaşadığı sıkıntıları, acıları ve daha sert hastalıkları düşündüğünde şükrettiğini dile getiren Arzum Onan, o günleri şöyle anlattı: "En büyük destekçimdi. Hala da öyle. Bugün bile yattığım hastanenin önünden geçerken arayıp, beni ne kadar çok sevdiğini söyler. O dönemde, ona bir kere daha aşık oldum."

Yapı ressamlığı bölümünden mezun olan ve yaklaşık 14 yıl önce heykel yapmaya başlayan Arzum Onan bronz, metal, ahşap ve mermer gibi materyallerle çalışıyor.

"Başlarda kopya çalışmalar, sonrasında figuratif işler ve zamanla da soyut formlar yapmaya başladım. Materyal çeşitliliğini önemsiyorum. Onun için doğru formla buluştuğu taktirde malzeme farklılıklarının, heykele zenginlik kattığını düşünüyorum."

Çalışmalarını Instagram hesabında sık sık paylaşıyor ve ne kadar emek verdiğini de sözlerine döküyor...

Ne kadar planlanırsa planlansın, hayatın öyle bir şey olmadığının altını çiziyor Arzum Onan ve ekliyor: "Bazen hayat seni olması gerektiği yere götürebiliyor. Orada mutlu olup olmamak da insanın elinde. Bundan kaderci olduğum sonucu çıksın istemem ama hayat biraz da böyle akıyor işte… Bizden, hırslarımızdan ve planlamalarımızdan bağımsız…"

O çalışmalardan bir tanesi var ki hepimizi derinden etkiliyor. Arzum Onan 'Cumartesi Anneleri'ni anlattığı bu heykeliyle hak ve özgürlüklere, anne olmaya değiniyor...

"Vermek istediğim mesaj çok basit: Önce insan, sonra da kadın ve anne olarak, hukuksuzluğun ve adaletsizliğin bu topraklarda yerleşmesine, kök salmasına karşı durmak…"

Televizyonculuk sektörünün ve podyumların tam ortasında olmasına rağmen mütevazılığıyla her daim ön plana çıkan Arzum Onan, yıllara meydan okuyor.

İlk kez podyumlara çıktığı yaklaşık 25 yıl önceyle neredeyse aynı kendisi, bravo...

Sevgi dolu halleri ve medyadan uzak yaşantılarıyla hepimize şapka çıkartan bu aileye kocaman bir maşallah diyoruz! ❤️

Başlıkta da belirttiğimiz gibi, zarafetin ve asaletin sözlükteki karşılığı olan Arzum Onan'ı ayakta alkışlıyoruz! 👏

Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ'un dillere destan aşkını anlattığımız içeriğimiz için: 👇

41 Kere Maşallah! Yıllara Meydan Okuyan Aşklarıyla Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ - onedio.com
41 Kere Maşallah! Yıllara Meydan Okuyan Aşklarıyla Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hakan-demir29

bütün söylenenler doğru, övgüler haklı olsa da neden insanların reklamını yapıyorsunuz hiç anlamış değilim. insan dediğin bir ürün değil ki. yoksa öyle mi oldu artık? arzum onan'ın haberi var mı mesela bu olaydan? kafamda deli sorular.

gam6

bu kadının instagramına girdim .yorumuma çiçek emojisi koymuştu hatta cevap veriyor hiç ulaşılmaz gibi davranmıyor.allah mutlu bahtiyar etsin .

Gizli Kullanıcı

Gerçekten hem Arzum Onan,hem de Mehmet Aslantuğ ayrı ayrı şapka çıkartılacak insanlar.İkisi de karakter sahibi.Örnek alınacak insanlar.Umarım hep mutlu olurlar.

stopwearingfur_kurkgiyme

Akrep burcu kadını.

yaren-otlatici

onedionun maşallah dediği 7 gün yaşıyor..

Görüş Bildir