Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zamanda Yolculuk Temasından Etkilenen Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken 17 Film

 > -

Zamanda yolculuk temasına heyecan duyan herkes, "keşke bunun gibi daha fazla film olsaydı" diyerek sonlandırdığı en az bir filmle karşılaşmıştır. 

İşte birini izlediyseniz diğerlerini beğeneceğinizi düşündüğümüz 17 zaman yolculuğu ve benzeri temaları konu alan film...

Kaynak: http://imgur.com/gallery/7Mir1

1. Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect, 2004)

Türü: Bilimkurgu/ Gerilim

Konusu: Hayatının kötü anlarını "beyninden silmeyi" başaran genç adam, büyüdükçe bu kötü anları hatırlamaya başlar. Doğaüstü bir yetenek edinen genç, bu anlara müdahale ederek hayatını daha iyiye yönlendirir.

Imdb Puanı: 7.7

2. Donnie Darko (2001)

Türü: Dram, Bilimkurgu

Konusu: Sorunlu bir genç kılpayı kurtulduğu bir kazanın ardından hareketlerini takip eden ve onu yönlendirmeye çalışan dev bir tavşan tarafından takip edilmeye başlar. Tavşan onu, bir dizi suça itmektedir.

Imdb puanı: 8.1

3. Tetikçiler (Looper, 2012)

Türü: Aksiyon, Suç, Bilimkurgu

Konusu: 2074 yılında geçen filmde mafya, kurtulmak istediği kişiyi geçmişe gönderip geçmişte onu bekleyen bir kiralık katil tarafından öldürtüyor. Mafyanın bu rutin döngüsü, kiralık katil Joe'nun kendini öldürmek için geçmişe gönderilmesiyle değişiyor....

IMDB puanı: 7.4

4. 12 Maymun (Twelve Monkeys, 1995)

Türü: Gizem Bilimkurgu, Gerilim

Konusu: Gelecekte salgın bir hastalığın pençesine düşen dünyadan bir mahkum geçmişe yollanır. Misyonu insanlığı bozguna uğratan insan yapımı bir virüsün izini sürmektir. 

IMDB puanı: 8.1

5. Zaman Yolcuları (Safety Not Guaranteed, 2012)

Türü: Komedi, Dram, Romantik

Konusu: Üç gazete çalışanı internette "zaman yolcusu aranıyor" ilanı veren bir adamın peşine düşmek için görevlendirilirler. Bu görev, sadece bir haberden çok daha fazlasına gebedir.

IMDB puanı: 7.0

6. Suç Zamanı (Los cronocrímenes, 2007)

Türü: Korku, Bilimkurgu, Gerilim

Konusu: Yanlışlıla zaman makinesine giren bir adam zamanda bir saat geriye gider. İlk hedefi kendini bulmaktır. Bu girişim, öngörülemez sonuçlar doğuracak serüvenin ilk halkasıdır. 

IMDB puanı: 7.2

7. Zamanda Aşk (About Time, 2013)

Türü: Dram, Fantastik, Romantik

Konusu: 21 yaşındaki Tim zamanda yolculuk yapıp geçmişini değiştirebileceğini fark eder. Kendine bir kız arkadaş bularak Dünya'yı daha iyi bir yer haline getirme kararı alan Tim'in bu atılımı sanıldığı kadar kolay olmayacaktır...

IMDB puanı: 7.8

8. Predestination (2014)

Türü: Dram, Gizem, Bilimkurgu

Konusu: Zamanlar arasında yolculuk yapmayla görevli bir ajan, kariyeri boyunca yakalayamadığı bir suçluya ulaşmaya çok yakındır. Bu yakalamacadaysa hayatının en önemli gerçekleriyle yüzleşmek zorunda kalacaktır. 

IMDB puanı: 7.4

9. Yaşam Şifresi (Source Code, 2011)

Türü: Gizem, Gerilim, Bilimkurgu

Konusu: Uyandığında bir başkasının bedeninde olduğunu fark eden asker, devletin deneylerinden birinin parçası olmuştur. Görevi bir treni bombalayan kişiyi bulmaktır, tüm bunları tamamlaması içinse sadece 8 dakikası vardır. 

IMDB puanı: 7.5

10. The Jacket (2005)

Türü: Dram, Korku, Gizem

Konusu: Bir savaş gazisi yanlışlıkla akli dengesini tamamen kaybetmiş suçluların yollandığı bir akıl hastanesine gönderilir. Oradaki bir doktorun yaptığı deneylerde denek olan adamın tüm hayatı bu yanlışlıktan sonra değişecektir.

IMDB puanı: 7.1

11. Okyanusta Av (Triangle, 2009)

Türü: Gizem, Gerilim 

Konusu: Hikaye Atlantik Okyanusunda bir yat gezisine çıkan yolculukların etrafında şekilleniyor. Hava koşulları kötüye gidince çareyi başka bir gemiye atlamakta bulan yolcular, kendilerini okyanusun ortasında sandıklarından da karmaşık bir durumda buluyorlar.

IMDB puanı: 6.9

12. Kapsül (Primer, 2004)

Türü: Dram, Bilimkurgu, Gerilim

Konusu: İcat ettikleri "hata bulucu cihazdan" daha da iyisini bulma amacıyla harekete geçen dört girişimci arkadaş, umduklarından fazlasını buluyor. 

IMDB puanı: 7.0

13. Koş Lola (Lola Rennt, 1998)

Türü: Suç, Gerilim

Konusu: Bir para transferi işinde yaşanılan karışıklığın ardından Lola 20 dakika içerisinde 100,000 Alman Markı bulmak zorunda kalır. 

IMDB puanı: 7.8

14. Mr. Nobody (2009)

Türü: Dram, Fantastik, Romantik

Konusu: Küçük bir erkek çocuğu gitmekte olan bir trenin yanında durmaktadır. Ondan bir karar vermesi beklenir: Annesiyle trene mi binmelidir, babasıyla mı kalmalıdır. Bu karar milyonlarca farklı ihtimale gebedir. Fakat seçim yapmadığı sürece, her şey mümkün olacaktır. 

IMDB puanı: 7.9

15. Deja Vu (2006)

Türü: Aksiyon, Bilimkurgu, Gerilim

Konusu: New Orleans'ta yaşanılan bir bombalama olayından sonra başlatılan özel soruşturmada deneysel bir gözetim metodunu kullanan ajan, çok geçmeden kendini kurbanlardan birine beslediği takıntının içinde bulur. 

IMDB puanı: 7.0

16. Karanlığın Ordusu (Army of Darkness, 1992)

Türü: Komedi, Fantastik, Korku

Konusu: Yanlışlıkla geçmişe seyahat eden bir adam, geri dönmek için ihtiyacı olan cihazı almak için dev bir ölüm ordusuyla savaşmak zorunda kalır.

IMDB puanı: 7.6

17. ve boş bırakılan 17.maddeyi hep bir ağızdan doldurtacak kadar efsane olmuş film: Back to the Future

Not: Bunu diyeceğinizi biliyorduk :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mustafa-sebzeci

Bir film arıyorum daha 2 ay önce izledim ismini bulamadım. Filmde bir kadın ev kiralıyor ve kiraladığı evde eski bir kamera buluyor. Bu kamerayı televizyona bağlıyor sonra ekranda bir çocuk görüyor ses kaydı yapan. Sonrasında kadın bu çocuğu kurtarmak için bir şeyler yapıyor ve hayatı tamamen değişiyor. Durakta onunla sevgili olmak için sürekli bekleyen bir eleman onunla bir şekilde evleniyor fakat kadını huzursuz eden bir şeyler oluyor ve bla bla bla. Bu filmin adını bilen varsa yazabilir mi?

ugur-aydin23

bir film arıyorum, ismini unuttum lütfen söyleyin, bir kadın bir top yada arma buluyor ve ona dokunduğunda başka gelişmiş bir dünyaya gidiyor, ama arabanın içinde falan filansa haraket etmeye kalkarsa bir yere çarpıyor, topu bıraktığında normal dünyaya geri geliyor. bilen varsa söylesin

fahrettin-kartal1

geleceğin dünyası

ibrahim-gonul1

zaman yolcusunun karısı ıskalamayın böyle muazzam filiimleri

deniz-kockockoc

Click diye bir film vardı, zamanda yolculukla ilgili bir film diye hatırlıyorum. Çok etkilenmiş ve beğenmiştim, insan zamanın değerini çok iyi anlıyor bu filmden sonra. Başı boş,aylak,amaçsız,çok uyuyan insanlara izlettirin bu filmi :)

yilmaz-daskiran

adam sandların 2006 yapımı güzel bir filmi cidden insana hayat dersi veriyor filmin türkçesi süper kumanda

mucahit-esen

Adam şu anki 2017 yılına bile geldi. Tesadüfen bu yılda izledim ve bu 2 oldu. Daha önce bir kaç sene önce izlemiştim. Sonra 2023'de geçiyor. Sonra daha ilerisi vs.

icimdekiyagmur

Güzel liste. İzlemediklerim var, onlar da izlensin :)) #1 ve #15 favorim . #17 O apayrı zaten :)

Görüş Bildir