Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Varoufakis, İngiliz İşçi Partisi'ne Danışman Oldu

 > -

Yunanistan'ın eski Maliye Bakanı Yannis Varufakis, İngiltere İşçi Partisi'ne danışman oldu. İşçi Partisi lideri Corbyn, Varufakis'in AB e IMF ile müzakerelerdeki deneyimlerini övdü.

İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, Varufakis'in yeni görevini Islington Tribuna gazetesine yaptığı açıklamayla duyurdu. Corbyn, "Varufakis ilginç biri çünkü (IMF, AB, AB Merkez Bankası) ile yürütülen tüm müzakerelerde bulundu" dedi. 

İşçi Partisi lideri, Varufakis'in müzakere deneyiminin Euro Bölgesi'nde bulunmayan ülkesi için nasıl bir fırsat sunacağı sorusuna da "İngiltere'nin Euro bölgesinde olmadığının farkındayım ama bu ancak bu, refaha ulaşma yolunda yolumuzun nasıl kesilebileceğini anlamamızla ilgili bir durum" yanıtnı verdi. 

Yunanistan'daki ekonomik krizi de değerlendiren Corbyn, "Bence Yunanistan'a çok kötü davranıldı, onlara elimizi uzatmamız gerekiyor" diye konuştu.

Temmuz'da istifa etmişti

Varufakis, AB, IMF ve Avrupa Merkez Bankası'nın yeni kemer sıkma tedbirleri dayatması üzerine Temmuz ayında maliye bakanlığından istifa etmişti. 

Daha sonra İngiltere İşçi Partisi'nin maliyeden sorumlu Sözcüsü John McDonnel ile görüşmüştü. 

Reuters ve Al Jazeera

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiIMFİngiltereMerkez BankasıYunanistan
Görüş Bildir