YSK Seçime Girecek Partileri Açıkladı, İYİ Parti Hemen Cevapladı: 'Ne Oldu? Çalışmadığınız Yerden mi Geldi?'

 > -

YSK'dan erken seçim öncesi akıllardaki soru işaretlerine cevap niteliğinde açıklama geldi. Yüksek Seçim Kurulu, AK Parti, CHP, MHP, BBP, DP, BTP, SP, Vatan Partisi, İYİ Parti ve HDP’nin 24 Haziran’daki seçime girebileceğine karar verdi.

YSK tarafından yapılan açıklamada; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında yapılan inceleme sonucunda 298 sayılı Kanunun 14. maddesinin 11. fıkrası ile 2820 sayılı Kanunun 36. maddesi gereğince illerin en az yarısında teşkilatını kurmuş siyasi partilerin; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Demokrat Parti (DP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), İyi Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Saadet Partisi (SP) ve Vatan Partisi olduğu belirtildi.

'İYİ Parti seçime katılabilecek'

Bu kapsamda yapılan açıklamada, "298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile 2830 sayılı Siyasi Partiler Kanunun ilgili maddeleri gereğince seçime girebilmek için öngörülen şartları taşıyan partiler AK Parti, CHP, MHP, BTP, BBP, DP, HDP, SP, Vatan Partisi ve İYİ Parti olduğunun tespit edildiğine YSK tarafından karar verilmiştir" denildi.

Bugün öğle saatlerinde CHP'den 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçtiği açıklanmıştı 👇

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Açıkladı: '15 Milletvekilimiz Bugün İYİ Parti'ye Katıldı' - onedio.com
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Açıkladı: '15 Milletvekilimiz Bugün İYİ Parti'ye Katıldı' - onedio.com

Konuya ilişkin İYİ Parti'nin resmi Twitter hesabından yapılan değerlendirmede ise "Ne oldu? Çalışmadığınız yerden mi geldi?" denildi.

YSK'nın açıklaması sonrası sosyal medyadan da tepkiler geldi

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir