CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Açıkladı: '15 Milletvekilimiz Bugün İYİ Parti'ye Katıldı'

-

Cumhurbaşkanlığı seçimi için atılacak adımları görüşmek üzere bugün CHP ve İYİ Partili kurmaylar bir araya geldi. Bu görüşmede 15 CHP milletvekilinin, istifa ederek İYİ Parti'ye geçmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Karar, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay tarafından açıklandı.

CHP'nin bu adımı ile TBMM'de beş milletvekili olan İYİ Parti'nin grup kurabilmesi ve dolayısıyla 24 Haziran'a alınan seçimlere katılmasının önündeki engel de kalkmış oluyor.

Bülent Tezcan: 'Demokrasi önündeki tuzağı temizleme adımı.'

Karar sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan da, "15 arkadaşımız bir parti göreviyle CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye geçmişlerdir. Bu, tarihi bir sorumluluk tarihi bir görevdir. Tarih onları partilerinden ayrılan değil partisinin verdiği görev nedeniyle demokrasiyi kurtaran kahramanlar olarak yazacaktır" dedi.

Tezcan, "Bu zor bir görevdir, bu attığımız adım demokrasinin önünde kurulan tuzağı temizleme adımıdır" diye konuştu.

CHP'den istifa ederek İYİ Parti’ye katılan 15 isim şöyle 👇

Ahmet Akın, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca, Mehmet Göker, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Nihat Yeşil, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Afyon Milletvekili Burcu Köksal, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse.

CHP'den İYİ Parti'ye geçen 15 Milletvekili sosyal medyanın gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir