YouTuber’lıktan Müziğe: YouTube’ta Hazırladıkları İçeriklerle Ününe Ün Katmış 12 Fenomen

4PAYLAŞIM

YouTube hem arşivi hem de kullanıcı sayısı açısından dünya devi olmuş bir platform. Yaptıkları YouTube içerikleriyle geniş kitlelere ulaşan yeni nesil vloggerlar, ürettikleri içeriklere yaptıkları müzikleri de dahil ederek sosyal medya devriminin parçası oldular.

1. Reynmen

Yusuf Aktaş nam-ı diğer Reynmen 6 Aralık 1995’de İstanbul’da dünyaya geldi. YouTube hayatına 12 Ocak 2016 tarihinde başlamış ve geneli life style, entertainment tarzı videolarla tanınmıştı. Daha sonra 25 Ocak 2019 tarihinde Derdim Olsun adlı parçayla birçok rekora imza atmıştır.

2. Duygu Köseoğlu

Duygu Köseoğlu’nun oyun, eğlence, challenge ve vlog içeren kanalını 2 milyonun üzerinde kişi takip ediyor.

3. Halil Söyletmez

Enes Batur’un “Youtuberların Düşüşü” isimli şarkısına cevap olarak yayınladığı şarkı, haftada iki kez içerik yükleyen Halil Söyletmez’in Burak Güngör ile olan işbirliğinden çıkma.

4. Orkun Işıtmak

DISS’E DISS

5. Kaya Giray

2014 yılında YouTube kanalından yayınladığı müzikal içeriklerle tanındı. Bu anlamda Türkiye’nin öncü internet müzisyenlerinden biri oldu.

6. Fox

Filmler ve Filmler, film parodileri yapan bir eğlence kanalı, Flört grubundan esinlenerek yaptıkları şarkıyı yayınladılar. Mikrofonun başında Fox’u görüyoruz.

7. Berkcan Güven – Bege

Bege’yi sahne adı olarak kullanan Berkcan Güven Youtube’ta yayınladığı eğlenceli içeriklerle 4 milyonu aşkın takipçi edindi.

8. Berk Coşkun

Sevilen şarkıların coverlarını kendine has "organik müzik" konseptiyle düzenleyerek dikkatleri çeken Berk Coşkun, eğlenceli videolarıyla da büyük beğeni toplayarak Youtube ve Instagram'da geniş kitlelere ulaştı. Ziynet Sali ile "Hadi Hoppalara" teklisini yayınlamasının ardından sanatçının Harbiye Açıkhava sahnesine konuk olmuştu 

Berk Coşkun; eğlence videoları, organik müzik konseptli coverlar ve yeni müzik projeleri üretmeye devam ediyor.

9. Orkundk

Kanalında müzik içerikleri yayınlayan başka bir Youtuber Orkundk. Kendisi acımasız gerçeklerden beslenmeyi seviyor.

10. Enes Batur

16 yaşından beri ara vermeden içerik üreten Enes Batur, Youtube’un geldiği halden dert yanmak adına “Youtuberların Düşüşü” isimli şarkısını yayınladı

11. Kafalar

Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin’den oluşa ekip eğlenceli içerikler üretiyor. Youtube kanallarının abone sayısı 7 milyona ulaşmak üzere.

12. Elanur

Elanur, YouTuber olmasa da twitch üzerinden yaptığı yayınlarla geniş bir kitleye ulaştı.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve müzikle ilgili diğer her şey için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline
twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir