Yolculuk Bahane Yemekler Şahane! Doğu Ekspresi Yolcularının Erzurum Garı Ritüeli Cağ Kebabı

 > 
155PAYLAŞIM

Ankara'dan "Doğu Ekspresi" ile Kars'a gitmek üzere Erzurum'a gelen yerli ve yabancı turistler, mola verdikleri Erzurum Garı'nda Dadaşlar'ın marka lezzetleri cağ kebabı ve kadayıf dolmasına yoğun ilgi gösteriyor. 

TCDD Taşımacılık AŞ'nin Ankara-Kars seferini yapan Türkiye'nin en eski hatlarından Doğu Ekspresi treni, yolcu kapasitesini her geçen gün artırıyor.

Son Dönemin Popüler Rotası Olan ve Çıkar Çıkmaz Biletleri Hızla Tükenen Doğu Ekspresi'yle İlgili Her Şey Bu İçerikte! - onedio.com
Son Dönemin Popüler Rotası Olan ve Çıkar Çıkmaz Biletleri Hızla Tükenen Doğu Ekspresi'yle İlgili Her Şey Bu İçerikte! - onedio.com

Kars'tan önceki durak olan Erzurum garına yaklaşırken siparişler veriliyor ☺️

Erzurum'a geldiklerinde yöreye özgü yemekleri tatmak isteyen yolcular, yaptıkları yolculuğa lezzet katmak için internet veya telefon aracılığıyla cağ kebabı ve kadayıf dolması siparişi vererek, yolculuklarına farklı lezzet katıyor.

Tren geldiğinde tüm siparişler hazır oluyor 🌯

Kentte, biletleri günler öncesinden satışa çıkan trende yer bulmayı başaran yolcular için özenle hazırlanan cağ kebabı ve kadayıf dolması tren gelmeden kısa bir süre önce Erzurum Garı'na götürülüyor.

Kebabın ardından kadayıf dolması 😋

Kebabın ardından kadayıf dolması 😋
Kebabın ardından kadayıf dolması 😋

Mola verdikleri garda keyifli geçen yolculuklarını damak tadıyla süsleyen yolcular, cağ kebabı, kadayıf dolması ve semaver çayının tadına bakmanın yanı sıra oyunlar oynayıp bol bol fotoğraf çektirerek unutulmaz anlar yaşıyor.

'Doğu Ekspresi bizim için bir nimet oldu'

Kentte cağ kebap restoranı sahibi Şakir Aktaş, Doğu Ekspresi'nin bölgeye ekonomik anlamda ciddi katkısı olduğunu söylüyor. 

Cağ kebabı için tren yolcularının yoğun talebi olduğunu belirten Aktaş şöyle devam ediyor: 

"Doğu Ekspresi ile gelen bazı müşteriler henüz Erzurum'a gelmeden Ankara'dan ya da Erzincan'dan siparişlerini veriyor. Bu hazırladığımız paketler bizleri tatmin ediyor. Doğu Ekspresi bizim için nimet oldu."

'Günde 200-300 cağ kebabı siparişi alıyoruz'

Aktaş, siparişlerin trenin kente gelmesine az bir süre kala hazırlandığını ifade ederek, "Tren gelmeden yarım saat önce siparişleri paketliyoruz. Daha sonra tren garına gidip siparişleri sıcak sıcak veriyoruz. Kars'tan dönüşte de saat 10.30'da siparişleri alıyoruz ve saat 12.00'da gelen trene kebapları yetiştiriyoruz. Kadayıf dolmasının siparişlerini de alıyoruz. Misafirlerimiz gruplar halinde olduklarında bazen 200-300 cağ kebabı siparişi alıyoruz, esnaf olarak kelimenin tam anlamıyla çok memnunum." diye konuştu.

Yolcular da Erzurum'daki molayı iple çekiyor...

KKTC'den gezmek için Kars'a giden yolculardan Burak Öner, cağ kebabını arkadaşları sayesinde tadacağını dile getirerek, "Cağ kebabını yemeyi çok istedim, Erzurum'a gelmeden kentin Aşkale ilçesinde iken sipariş verdik, cağ kebabını yemek için yolu iple çektim." dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir