Görüş Bildir

Rize’de yapılan Güney Çevre Yolu, Atmeydanı Mahallesini ikiye böldü. Yol inşası sırasında perde duvar yapılması nedeniyle yolun karşısına geçiş kapatılırken mahalle sakinleri evlerine gitmek için 1 kilometrelik alanı dolanmak zorunda kaldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Rize merkeze bağlı Atmeydanı mahallesinden geçen Güney Çevre Yolu yolu yapımı sırasında çekilen perde duvar mahalleyi birbirinden ayırdı. Yoldan karşıya geçilmesi için herhangi bir yol bağlantısı yapılmayınca mahalle sakinleri evlerine gidebilmek için 1 kilometre yolu dolanmak zorunda kalıyor.

"Duvar örülüyor ama yayalar ve araçlar için yer yok"

Atmeydanı’nda esnaflık yapan Memiş Güler, yaşanan duruma tepkili. Güler, 'Mahalleye geçişimiz, ulaşımımız kesildi. 1 ay sonra okullar açılacak 50 metrelik yere gitmemiz için 1 kilometrelik yolu kat etmemiz gerekiyor. Duvar örülüyor yayaların ve araçların geçebileceği bir yer yok. Neden köprü ayağı değil de ısrarla istinat duvarı yapılmaya çalışılıyor. Ben burada esnafım her gün evime 1 kilometrelik yoldan gitmek zorunda mıyım? Buradan yukarıya birçok turistlik yer var. Yürüyen tabela olduk gelen geçene adres tarif ediyoruz' dedi.

"Düşman kardeşler olduk"

"Düşman kardeşler olduk"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Mahalle sakinlerinden Kibar Topaloğlu ise, 'Buradan Dağbaşına evlerimize nasıl gideceğimizi bize göstermelerini istiyoruz. Mahalleleri birbirinden ayırdılar düşman kardeşler olduk şu anda” diye konuştu.

"Önümüze Çin Seddi çekiyorlar"

"Önümüze Çin Seddi çekiyorlar"

Bir diğer mahalle sakini Yavuz Özdemir de, 'Burası bir merkezdi şu anda buraya bir Çin Seddi çekiyorlar. Buranın böyle olmasını istemiyoruz. Yetkililerin gelip burayla ilgilenmelerini istiyoruz. Belediyeye gittiğimiz zaman 'bu büyük bir proje böyle çizilmiş böyle olacak diyorlar' ama bu mahalle böyle olmamalı. Tamamen burayı ikiye böldüler' ifadelerini kullandı. 

Aracı ile yola karşıya geçemeyen Ömer Kaya isimli vatandaş ise, 'Özel arabamla Dosma’ya doğru inecektim ama yol olmadığı için buraya giremedim şimdi çocukları taksiye bindirip ben U dönüşüp yapıp geri döneceğim” diye konuştu.

Mahalle sakinleri bir an önce bu durumun düzeltilmesini istiyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
75
18
13
7
6
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
mldudikof

Rize mi? Oyna devam.

spiritorbs

Rize deyse sorun yok . .

ufukdiyoki

Belediyeye söyleyin üst geçit yapsınlar. Lafı niye uzatmışlar. Yapmayız derlerse 4,5 sene sonra seçimde gösterin.