Görüş Bildir
Haberler
YÖKDİL Başvuru Kılavuzu Ekranı: YÖLDİL Başvurusu Nasıl Yapılı, Başvuru Ücreti Ne Kadar?

YÖKDİL Başvuru Kılavuzu Ekranı: YÖLDİL Başvurusu Nasıl Yapılı, Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) için başvurular bugün itibariyle başladı. YÖKDİL başvuruları, 31 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek. YÖKDİL için başvuru yapmak isteyen adaylar, YÖKDİL başvurusu için 185 lira ödemek zorunda kalacak.. İşte ÖSYM’nin yayınladığı YÖKDİL başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı…

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) adayların kendi alanlarındaki (Fen Bilimleri, Sosyal Bilimleri, Sağlık Bilimleri) dil becerilerini belirlemeye yönelik düzenlenen bir yabancı dil sınavıdır. 2022 YÖKDİL başvuruları ile ilgili tüm detaylar belli oldu.

2022 YÖKDİL Başvuruları Başladı

2022 YÖKDİL Başvuruları Başladı

ÖSYM, YÖKDİL başvuru kılavuzunu şu şekilde duyurdu;

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2022-YÖKDİL/1) 13 Mart 2022 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 21 – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 11.00'den itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2022-YÖKDİL kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

ÖSYM YÖKDİL BAŞVURU KILAVUZU

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın