Görüş Bildir
Haberler
YKS
YKS Tercih Kılavuzu Yayımlandı: Adaylar Tercihlerini 23-29 Temmuz Tarihleri Arasında Yapacak

YKS Tercih Kılavuzu Yayımlandı: Adaylar Tercihlerini 23-29 Temmuz Tarihleri Arasında Yapacak

FreiGeist
18.07.2019 - 16:17

Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Üniversite adaylarına ön bilgi vermek amacıyla 20 Haziran-1 Temmuz 2019 tarihlerinde ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu güncellendi. 

Adaylar tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM'nin 'https://ais.osym.gov.tr' adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapacak.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2019-YKS tercih işlemleri 23-29 Temmuz tarihlerinde yapılabilecek.

Tercih işlemleri, 29 Temmuz tarihinde saat 23.59'da sona erecek. 

2019-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu için tıklayınız

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak

Tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuzdaki bilgilere göre yapmaları önem taşıyor. 

ÖSYM'nin 'https://ais.osym.gov.tr' internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tamamlanacak tercih işlemleri için, kılavuzdaki 'Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü' mutlaka okunarak ve tercih esnasında ekrandaki uyarılara göre sonlandırılması gerekiyor. 

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak, ayrıca ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak; sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak. 

ÖSYM'nin duyurusunda adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiç kimseyle paylaşmamaları gerektiği uyarısında bulunuldu. 

T.C. kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın