Yılbaşı Sofrasının Yıldızı Olacak Bir Öneri! Şarküteri Tabağı Nasıl Hazırlanır?

0PAYLAŞIM

Davet sofralarının yıldızı her daim yenilebilen süslemesiyle şarküteri tabağıdır! Biz de sizin için birbirinden lezzetli ve faydalı bilgilerin yer aldığı göz alıcı bir şarküteri tabağı hazırladık. Buyurun tarife!

YILBAŞI SOFRASI İÇİN ŞARKÜTERİ TABAĞI NASIL HAZIRLANIR?

Şarküteri Ürünleri:

1 paket Aç Bitir Hindi Salam

1 paket Aç Bİtir Dana Jambon

1 Paket Aç Bitir Hindi Füme

1 paket Aç Bitir Hindi Jambon

1 paket Aç Bitir Macar Salam

Tabağın olmazsa olmaz ürünleri şarküteri ürünleri olacaktır. Tercih edilen şarküteri ürünleri soğuk tüketilen ürünler olmalıdır. Şarküteri tabağında Aç Bitir Hindi Jambon, Dana Jambon, Aç Bitir Hindi Füme ürünlerini tabakta yer verebilirsiniz.

Peynir:

Bir şarküteri tabağı peynirsiz düşünülemez. Tercih ettiğiniz türdeki peynirleri şarküteri tabağına koyabilirsiniz. Tercihen sert ve yağlı peynirler hem akşamın temasına hem de birlikte servis edildiği yiyeceklere iyi bir eşlikçi olacaktır. İsli peynirler de çok yakışacaktır.

Önerilerimiz: İzmir tulum peyniri, eski kaşar, islim peyniri.

Hamur İşi:

Tabakta çeşitlilik yaratmak ve şarküteri ürünlerine eşlik edecek en lezzetli seçeneklerin başında kurutulmuş ekmekler ve krakerler gelir. Bu tarz ürünler hem yenilen üründen alınan hazzı arttırır.

Önerilerimiz: Kurutulmuş ekmek, kraker, grissini.

Taze Ve Kurultulmuş Meyve:

Taze ve kuru meyveler; ürün çeşitliliğini dengeleyen, boş kalan yerleri aynı zamanda tabağı hem göze hem de damağa hitap edecek bir hale getiren lezzetli tercihlerdir. Arzu ederseniz ufak sosluklara koyduğunuz zeytin çeşitlerini de tabağın çeşitli yerlerine koyabilirsiniz.

Önerilerimiz: nar, portakal, üzüm, kuru portakal, kuru üzüm.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Görüş Bildir