Yetenek Sizsiniz'de Dans Eden Kız Çocukları İçin RTÜK Üyelerinden Skandal İfadeler: 'Millet Tahrik Oluyor'

 > -
Abone ol

TV8'de yayınlanan 'Yetenek Sizsiniz' yarışmasında dans gösterileriyle performans gösteren ve 7 ila 11 arasında değişen çocuklar RTÜK'te skandal bir tartışmanın konusu oldu. Hazırlanan raporda 'çocukların yaşlarına uygun olmayan kıyafetler ile dans yaptığı' vurgulandı. AKP'li RTÜK üyeleri de kanalın ceza alması gerektiği vurgulayarak 'millet tahrik oluyor' dedi. Olayın basına yansıması sonrasında sosyal medyadan RTÜK'e tepki yükseldi.

'Yetenek Sizsiniz' adlı programda kız çocuklarının yaptığı dans gösterisi 'şikayet' üzerine RTÜK'te tartışmalara neden oldu.

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre programda gerçekleştirilen gösteri için, “Çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede ‘arzı endam’ eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar, söz konusu yarışmada yayın yoluyla istismar edilmişlerdir” değerlendirilmesi yapıldı.

AKP'li RTÜK üyeleri de 'millet tahrik oluyor' diyerek programın ceza almasını talep etti.

CHP’li üyelerin ise bu skandal sözlere karşı “O zaman size de pedofil derler” karşılığını verdiği öğrenildi.

Çocukların dans gösterisi Yeni Şafak yazarı tarafından da 'striptiz özendiriciliği' şeklinde yorumlanmıştı...

Hazırlanan 'uzman' raporunda da 'çocukların istismar edilmesine aracılık ettiği değerlendirilmiştir' ifadelerine yer verildi.

Cumhuriyet'ten Sinan Tartanoğlu'nun aktardığı bilgiye göre ise şikayet üzerine hazırlanan uzman raporunda, performanslarını sergilemek üzere yaşları 7 ile 11 arasında değişen kız çocuklarından oluşan “Queen of The Dans” grubunun gösterisi için “Yayın kuruluşunun en büyüğü 11 yaşında çocukların ihmal ve istismar edilmesine aracılık ettiği değerlendirilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’nin BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne taraf olduğunun belirtildiği raporda, Avrupa Konseyi Çocukların Cinsel Sömürü ve İstismara Karşı Korunması Sözleşmesi’nin de “Taraflardan her biri, medyayı çocukların cinsel suiistimali ve cinsel istismarının tüm yönleri ile ilgili uygun bilgileri sağlamaya teşvik edecektir” maddesi anımsatıldı.

Sosyal medya da tartışmaya girdi ve birçok kullanıcı tarafından RTÜK'te başlayan tartışmaya tepki gösterildi 👇

Sosyal medya da tartışmaya girdi ve birçok kullanıcı tarafından RTÜK'te başlayan tartışmaya tepki gösterildi 👇
Sosyal medya da tartışmaya girdi ve birçok kullanıcı tarafından RTÜK'te başlayan tartışmaya tepki gösterildi 👇

Onedio Gündem'i Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir