Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yerli Sahnenin Sesi Şubat Ayında Salon’da Yükseliyor

-

Önümüzdeki hafta Salon’da klasik rock ve akustikten, pop ve folka ve elektroniğe doğru tınılar kulaklarımıza değecek. Bizlere arka arkaya bu farklı müzik ziyafetlerini yaşatacak yerli sanatçıları sizler için derledik.

Katkı maddesi içermeyen besteler: Ahmet Ali Arslan

Gitarıyla icra ettiği nevi şahsına münhasır besteleriyle tanınan Ahmet Ali Arslan, bu toprakların kokusunu içine çekmiş her bireyin kulağına aşina gelecek, katkı maddesi içermeyen, organik besteler sunuyor. Kendisini ise çok güzel tanımlıyor: “Sıcak, o kadar içimden ki, eğer paylaşabiliyorsak, sendenmiş zannedeceksin”. Ahmet Ali Arslan, ‘Günaşığı’ lansman konseriyle 14 Şubat’ta Salon’da.

Hedonist, ütopik ve hayalperest: Hedonutopia

İsmini son dönemlerde iyiden iyiye kulağımıza küpe eden Hedonutopia; Radiohead, Dead Can Dance, Sigur Ros ve The Cure gibi müzik tarihine yön veren isimleri hatırlatıyor. Rock ve elektronica’yı kendi özgün tarzıyla birleştirmeyi de ihmal etmiyor. Yeni albümü ‘Yarı Cennet’ ile artık profesyonel sularda yüzdüklerini gösteren yerli alternatif sahnenin en heyecan verici isimlerinden Hedonutopia, lansman konseriyle 16 Şubat’ta Salon’da.

Bisiklet sporuyla bir ilgisi bulunmayan grup: Son Feci Bisiklet

Grupların müziklerinden çok kendi isimlerine, imajlarına yoğunlaşmalarına biraz tepkili olduğunu belirten Son Feci Bisiklet, kendi müziğini ise belli bir kalıba sokmuyor. “Rock’tan, akustik müzikten ve poptan etkileniyoruz. Onların bir senteyiz” diyor. Son Feci EP’den beri her şarkıları müzik severlerin ezberine girdi, şimdilik son adımı ise yeni albümleri Kötü Şeyler’le attılar. Grup, dopdolu geçmesine alışık olduğumuz enerjik konserlerinden biriyle 17 Şubat’ta Salon’da.

Şehir insanının çıkmazlarını rock ve elektronik diliyle anlatıyor: Evren Uysal

Ülkemizin en özgün erkek rock vokallerinden biri olarak gösterilen Evren Uysal, grubu FOMA’nın ardından şehirli insanların hikayelerini solo albümü ‘Güzel Şeyler’ ile anlatmaya devam ediyor. Kendinden kaçan, sonunda kendine yakalanan şehir insanının çıkmazlarını rock ve elektronik diliyle anlatan isim, ‘Güzel Şeyler’ lansman konseriyle 20 Şubat’ta Salon’da.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

kulak piercinglerimüzik
Görüş Bildir