Görüş Bildir
Haberler
Yerli Otomobil Görücüye Çıkıyor

Yerli Otomobil Görücüye Çıkıyor

ATKN
08.08.2015 - 18:33

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, daha önce 4 tip olacağı açıklanan yerli otomobilin binek modellerinin bu ay içinde tanıtılacağını bildirdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobil çalışmalarına ilişkin, binek modellerin bu ay içinde tanıtılacağını, SUV modelinde ise menzil uzatma kitine ilişkin ek çalışma yapıldığını, bu nedenle söz konusu modelin tanıtımının eylülde gerçekleştirileceğini bildirdi. 

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Işık, yerli otomobil çalışmalarında gelinen son noktaya ilişkin bilgi verdi. 

Yerli otomobilin 4 tip olacağını daha önce de açıkladığını hatırlatan Işık, binek modellerin bu ay içinde tanıtılacağını, SUV modelinin ise eylül ayına kalacağını kaydetti. Işık, SUV modelin menzil uzatma kitine ilişkin ek çalışma yapıldığını, bu nedenle de söz konusu modeli eylülde tanıtacaklarını ifade etti. 

Bunların ardından ise 30-40 araçlık filonun hazırlanacağını ve her türlü arazi testinin yapılacağını anlatan Işık, sonrasında ise seri üretime geçileceğini söyledi. 

'Cep telefonunda önemli olan marka oluşturmak'

Yerli telefon üretimine de değinen Işık, sıfırdan bir telefon üretiminden ziyade, donanım ve yazılım konusunda projeler oluşturmaya çalıştıklarını dile getirdi. 

Şu anda 3 projenin donanımla, 5 projenin de yazılımla ilgili destek almaya hak kazandığını belirten Işık, burada asıl önem verdikleri şeyin marka olduğunu ifade etti. Tüm parçaların illa Türkiye'de üretilmesi gibi bir isteklerinin olmadığını vurgulayan Işık, 'Cep telefonunda önemli olan marka oluşturmak. Onun dışındaki tüm işlemleri artık bir şekilde elde edebiliyorsunuz' dedi. 

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
1
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Yağız Sayılı

Sadece dış iskeletini burda yapıp motor dahil diğer tüm aksanlarını yurtdışından almak yerli otomobil üretmek mi oluyor ?

Zahid

dünyanın en büyük klişesini kullandın tebrikler

Onuncu Köy

Fransa gibi yapalım. Yerli otomobillerden vergi almayın ister istemez satılır, sattikca gelişir

Engin Mutlu

daha halka sunulan yerli otomobil görmedik.