Yepyeni Yaz Dizisi Kalp Atışı ile Öykü Karayel Hepimize Dayak Atmaya Geliyor!

-
Abone ol

Her yaz gibi bu yaz da Türk halkı yaz ekranına doyamadı. Akşamları dışarı çıkamayan, bıkkınlık içinde sağa sola karpuz çekirdeği püskürtenler birkaç diziye sarıldı. Öykü Karayel ve Gökhan Alkan'ın başrolde yer aldığı, bir öğretmenle öğrencinin yaşanamamış aşkını anlatan Kalp Atışı içlerinde geleceği en parlak olan dizi gibi gözüküyor. Eser miktarda karpuz çekirdeği ağızlara dolduysa püskürtmeye başlıyoruz.

Merhaba ben serseri biriyimdir.

Eylül'ü hastanede olay çıkaran fedaileri döverken tanımaya başlıyoruz. Düz yumruk da değil, teknikle. Buyurun bu bizim öfke kontrolü olmayan karakterimiz diyorlar yani.

Sorunlu bir okul ve aile hayatı ile dolu flashbackler...

Eylül’ün dayakçı, psikopat babası ile üvey annesi onu Marmaris'e, babaannesinin yanına gönderiyorlar. Eylül ne kadar şanslı olduğunun farkında değil, şahsen Kayseri’ye, Konya’ya, Yozgat’a da torun gidebilirdi.

Bisikletle okula giden, kaslı ve yakışıklı öğretmenle tanışın!

Esas kızımızın psikolojik problemleri olan, yardıma muhtaç bir kız olduğunu iyice gördükten sonra Gökhan Alkan’ın canlandırdığı Ali Asaf Denizoğlu’na geçiyoruz.

“Sınıfa beyin getiren hoca, bana bir dal çiçek getirmeyen sen”

Hem öğrencileriyle fazla ilgili, hem de dersi TEDx konuşmaları tarzında veren bir öğretmen. Dahi olmaya gerek yok, Eylül’ü bu adam edecek. Öğrencileri ona aşık, özellikle Bahar isimli kız.

Bir kavgada tanışıyorlar, Eylül'den dayak yiyen Ali Asaf ondan hoşlanıyor...

Şaka pınarı hocamız hayat dersi vereyim derken kızları kendine aşık ediyor ama siz de izlerken bu ikilinin arasındaki gerilimden hoşlanıyorsunuz yavaş yavaş delirdiğiniz için.

"Pardon hanımefendi sizi daha önce dövmüş müydüm?"

Eylül the Malkoç'a bir de kız arkadaş lazım ama normal bir şekilde tanışamaz. Tuvalette sıkıştırılan safça sevimli bir kızı kendi yöntemleriyle kurtarıyor. Kızla kanka, diğerleriyle düşman oluyor.

Dizi su gibi akıyor, başında sonuna kadar Eylül'ün birilerini patakladığını görüyorsunuz.

Bu arada sıkılıyorsunuz sanmayın, bunlar kendini gayet güzel izletecek bir eğlencede veriliyor, aksiyon sahneleri de öyle. Bebeksi pembelik Öykü Karayel gayet iyi bir bad-ass olmuş.

Travmatik ruhunu iyileştirebilecek iyi ve yaşam dolu birine ihtiyacı var: Ali Asaf Öğretmen!

Ali Asaf Eylül'ün gözündeki ruhsuzluğu, boşvermişliği görüp onun adına korkuyor. Eylül'e bir yaşam amacı vermek zorunda. Onu iyi bir öğrenci, iyi bir torun olmaya teşvik ediyor.

Ali Asaf öğretmen arada aşk olmadan Eylül’ün hayatına dokunamaz mıydı?

Bir yandan öpüşün artık diyesiniz geliyor. Sonra huzursuzluk basıyor. Sonra yine sekslenti. Şüphelenmekte ne kadar haklı olduğunuzu da son sahnede görüyorsunuz zaten.

Öğretmenin eski bir doktor olduğu ortaya çıkıyor, Eylül'e ilham veriyor.

Eylül içindeki iyiliği görüyor ve babaannesiyle, okuluyla, arkadaşlarıyla arasını düzeltiyor. Derslerini toparlamak için de Ali Asaf'a aşık olan Bahar'dan yardım alıyor.

Bahar ikiliyi ifşa ediyor, tüm okul derinleşen ilişkiyi öğreniyor.

Okulda  panolara bayrak şiiri gibi asılıyor fotoğrafları. Eylül Bahar ile kavgasında nezarete bile düşüyor, iyi insan olma enerjisi sönüyor.

Eylül öğretmeninden bir daha yanına yaklaşmamasını istiyor...

Öğretmen skandalın üzerine okuldan ayrılıyor. Neyse ki cepte bir altın bilezik daha var: doktorluk.

Dünya tatlısı babaanne vefat ediyor, Eylül'ün mutlu olma şansı kalmıyor.

Hem de Bahar’ın "ben çok öfkeli ve mutsuzumdur" duruşlu doktor babası yüzünden. Parayla susan ailesine inat bunu ortaya çıkarmaya yemin ediyor.

Ve Eylül’ün hikayesi başlıyor!

Alınacak intikamlar, babaannesine verdiği sözler… Hem de böyle enteresan bir başlangıçla, karşılaşmayla. Gerisini size bırakalım. Bu cuma 4. bölümüyle ekrana geliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gonca-gul-aslan

tam polis olacak kızmış lan polisiye diziye katılsa dizi arka sokakların sezonuna kadar sürer sjsjsj

ilgin-gezginci

Lan gecem gündüzüm Kalp Atışı oldu boş vakitlerimde hep Kalp Atışı.

kalp-atisi

KALP ATIŞI😍💖😊

Gizli Kullanıcı

dövüşme sahneleri aşırı yapmacık. hem de bu kadına yakışmıyor eğreti duruyo dövüşmek. o kadar dövüş hala minyon cılız kal ilginç

stopwearingfur_kurkgiyme

Hangi hastanede hemşire, hasta yakınlarını pataklıyor ve işten atılmıyor? Aşırı saçma ve mantıksız, bir de ciddi ciddi reyting birincisi bu dizi.

ecemnozdemir

Doktor*

stopwearingfur_kurkgiyme

Fark etmez, ben cerrahi hemşireyim ve hastanelerde böyle şeylerin gerçekleşmesi mümkün değil yani fazla uçmuşlar.Hasta yakınları doktoru, hemşireyi pataklar ama orası ayrı.

merve-tufekci2

Hasta yakını dediğiniz, etrafa zarar vermeye çalışan mafyalarsa pataklıyor...

stopwearingfur_kurkgiyme

Güvenlik görevlisi diye bir şey var biliyor musun? Ha işte onlar böyle taşkınlık yapanları hastaneden çıkarır, görevini yapar.Doktor, hemşire vs. bu tip olaylara karışmaz.Ben üç farklı hastanede çalıştım bazen hasta yakınları kontrolünü kaybediyor ( Hasta kaybedildiyse, durumu kötüyse ) ve eğer etrafa, kişilere zarar verecek olursa güvenlik devreye giriyor.Doktorun, hasta yakınını pataklaması olası dışı ki dediğin gibi mafyaysa eğer kurşunlar her yeri o tip bir durumda.Biraz gerçekçi bakalım.Haberlerde görmüyor musun bu tarz şeyleri.

merve-tufekci2

Ki bu bir dizi ben de bunun bir dizi olduğunu düşünerek söyledim. Diziler çoğu zaman senaristlerin, yönetmenlerin hayal gücünü yansıtır. Gerçekçi olmak zorunda değildir. Siz de bunu düşünerek yorum yapsanız keşke...

stopwearingfur_kurkgiyme

Fantastik türünde bir yapım olsaydı tabi ki böyle konuşmazdım ama kategorisi dram, romantik türünde ise gerçek hayatı yansıtması lazım, böylesi çok absürt olmuş.Hayal gücü kullanılmadan senaryo yazılamaz zaten ama belli bir mantığa uyması lazım.

Görüş Bildir