Görüş Bildir
Haberler
Yeni Zelanda Siber Kabadayılığı Suç Kapsamına Alıyor

Yeni Zelanda Siber Kabadayılığı Suç Kapsamına Alıyor

ATKN
06.07.2015 - 10:19 Son Güncelleme: 06.07.2015 - 12:02
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bundan sonra, Yeni Zelanda’da klavye başına geçip ırkçı, cinsiyetçi, aşağılayıcı, saldırgan yorumlar yaparak insanları taciz eden internet vandallarının hayatı çok zor olacak çünkü Yeni Zelanda hükumeti internetteki bu saldırgan eylemleri yasaklamaya hazırlanıyor.

Yeni yasaya göre, insanların diniyle, cinsiyetiyle, ırkıyla, sakatlıklarıyla alay eden yorumlarda bulunmak, bu ifadeleri içeren özel mesajlar atmak ağır suç kapsamına girecek. Mahkeme bu tür saldırılar düzenleyen interner vandallarına iki seneye kadar hapis cezası verebilecek.

Ayrıca, polis departmanının, dijital vandalları bulup adalet önüne çıkarmakta zayıf kalması nededeniyle özel bir dijital güvenlik birimi kurulacak ve bu birim, dijital vandalların peşine düşecek, gerçek kimliklerini tespit edip mahkemeye çıkarılmasını sağlayacak. Kısacası, Yeni Zelanda vatandaşları artık internete girip klavye başında insanlara küfürler, hakaretler yağdıran klavye silahşörlerinden kurtuluyorlar.

Donanım Günlüğü

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Soner Akça

Sıradaki yasa tüm klavye delikanlılarına gelsin :)

Omer Aslan

çok iyi bir uygulama olacağını düşünüyorum. umarım hayata geçirirler ve önce bizim sonra da diğer dünya ülkelerine örnek olurlar. bizim de en az 5-10 milyon ... Devamını Gör

Dawkins06

Yeni Zelanda trolleri ekmeksiz kalacak desenize.. Darısı aktrollerin başına..