Yeni Zelanda'dan İnternet Güvenliğine Yetişkin Film Yıldızlı Kamu Spotu

16PAYLAŞIM

Yeni Zelanda İçişleri Bakanlığı yeni kamu spotlarıyla, ebeveynlere sanal dünyanın gerçeğinden farklı olmadığını ve tehlikenin farkında olmaları gerektiğini hatırlattı.

Uğraşması güç konuları mizah dolu kamu spotlarıyla aşmaya çalışan Yeni Zelanda, bu kez de gençlere yönelik internet güvenliği konusunda 'yetişkin film oyuncularına’ başvurdu.

Kamu spotunda, Sue ve Derek adlı yetişkin film yıldızlarını canlandıran oyuncular bir sabah bir evin kapısını çalıyor. Ülkenin ünlü komedyenlerinden Justine Smith’in canlandırdığı anne de elinde kahvesiyle kapıyı açıyor ve çıplak konuklarını görünce şaşkına dönüyor. Sue ve Derek ziyaretlerini, “Buradayız çünkü oğlunuz biraz evvel internette bizi aradı; bilirsiniz, bizi izlemek için” diye açıklıyor.

Derek; telefon, laptop, Playstation, iPad ve Smart TV gibi pek çok yolla kendilerini izleyebileceğini anlatırken Sue ise “Biz genelde yetişkinler için performans sergileriz ama sizin oğlunuz sadece bir çocuk. İlişkilerin gerçekte nasıl yürüdüğünü bilmiyor olabilir” diyor.

İkili, gençlerin rızasız cinsel ilişki görüntüleri izliyor olabileceğine dikkat çekiyor.

Annesinin seslenmesi üzerine aşağı inen çocuksa, karşısında Sue ve Derek’i görünce şaşkına dönüyor, elindeki tabağı yere düşerken, laptop’ını tutmaya devam ediyor. Anne ise oğluna dönerek, “Tamam Matty, internette gördüğün şeylerle gerçek hayattaki ilişkiler arasındaki fark hakkında konuşmamızın vakti geldi” diyor.

Kaynak: Sputnik

İşte o yetişkin film yıldızlı kamu spotu:

⚠⚠⚠

Yeni Zelanda İçişleri Bakanlığı, ebeveynlere ve bakıcılara çevrimiçi ortamların çocuklar için ne kadar riskli olabileceğini göstermek amacı ile 'Siber zorbalık, pornografi, sanal istismar, uygun olmayan içerikler' gibi konular hakkında kamu spotları hazırladı.

Uygunsuz içerik 👇

Zorbalık 👇

Sanal istismar👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir