Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yeni Yılda Alabileceğiniz 7 Sağlıklı Karar

-

Yeni bir yıla başlarken daha sağlıklı olmak için alabileceğin kararları sıraladık. Bu 7 kararı uygulayıp sağlıklı bir yaşam sürmek senin elinde!

1. Sağlıklı beslenelim mi?

Kendine çeki düzen verip sağlıklı beslenmeye ne dersin öğünlerine sebzeyi eklemeden sağlıklı beslenemezsin! Zaten bunu keşfeden bulduğu sebzeyi kapıyor. :)

2. Bu yıl uykuya doy!

Bu yıl çalıştın, yoruldun, arada sırada uykuyu ihmal ettiğinde oldu. Yeni yılda stresle başa çıkabildiğin keyifli ve dinç günler geçirmek için uyku saatlerini aksatma.

3. Günlük kahve tüketimini azalt!

Günde 5 - 6 bardak kahve içen bir tiryaki misin? Hatta şu an bile içiyor musun? Şimdi sakin ol ve yavaşça o kahveyi masaya bırak… Bir sonraki içeceğin bitki çayı olabilir, ne dersin?

4. Sigaranı bırak da gel!

İş yerleri seni sigarayla almıyor, restoranlar almıyor, otobüsler almıyor… Özür dileriz ama sigaranı söndürmeden seni yeni yıl bile
kabul etmeyebilir! :)

5. Stres mi? O da ne!?

Stresin, somurtmanın kimseye bir yararı yok. Biraz rahatlasan...Mesela derin bir nefes alarak yada dans ederek rahatlamaya başlayabilirsin. Bir… İki… Üç…

6. Daha çok hareket!

Oturduğun yerden hareket olur mu sanıyorsun? Hadi ayağa kalk! Bol bol hareket et ki vücudun hem güçlensin hem de hastalıklarla daha iyi
mücadele etsin.

7. Gülümsemeyi ihmal etme!

Çünkü gülmek bağışıklık sistemimizi güçlendirir, kalbimize iyi gelir, üstelik bulaşıcıdır!

Yeni yılda aldığın tüm kararlar sağlık ve mutluluk getirsin!
❤

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Görüş Bildir