Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaşam Boyu Başarıya Giden En Doğru Yol, "Mindfulness" Taşlarıyla Döşeli!

-

Modern dünya için meditasyon olarak tanımlanan mindfulness;

  • bulunduğumuz anın içinde,

  • yargılardan arınarak,

  • dikkatimizi toplamamız durumunda,

yaşayabildiğimiz bir farkındalık halidir. Kısacası yaşamı; hislerimiz, sezgilerimiz ve duyularımızla deneyimlemenin muhteşem bir yolu diyebiliriz. Bu şekilde yaşamak varken, hayatı düşüncelerimizin filtresinden geçirerek yaşamak niye?!

Yeni, başarılarla dolu hayatınıza ilk adımı atmaya hazır mısınız?

Beden ve zihni bir araya getirerek dengede ve akışta kalmamızı kolaylaştıran mindfulness, başarıyı getirmesiyle meşhur bir farkındalık biçimidir ve basit nefes egzersizleriyle günde sadece 5 dakika ayırarak kendinizi tanımanızı sağlar.

Ne derler bilirsiniz, her şeyin başı sağlık.

Hedeflerimize varmak için öncelikle sağlıklı olmak önemli. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan mindfulness, size daha sağlıklı bir yaşam sunar.

Bedenin senin en yakın arkadaşın.

Fiziksel ağrıları azaltmada da etkili olduğu bilinen mindfulness, yaşam kalitenizi ise arttırır.

Dikkatini yaşadığı ana odaklayabilen, yaşananları önyargısız gözlemleyebilen ve düşüncelerine kulak veren kişiler, başarıyı yakalayabilen insanlardır.

Konsantrasyon ve odağı büyük ölçüde arttıran mindfulness egzersizleri sayesinde, kas geliştirir gibi dikkatinizi geliştirebilirsiniz.

Duygularınızı kontrol edebiliyor olmanız, kendinizi de kontrol edebileceğiniz anlamına gelmektedir ki bu da başarılı bir insan olmanın temel taşıdır.

Dikkatin yanı sıra duyguları da yönetebilme becerinizi geliştirebilirsiniz.

Farkındalık oldukça önemli!

Size, kendiniz ve çevrenizle ilgili farkındalık bilinci aşılayan mindfulness; elektriğinizin uyuşmadığı, hatta bir şekilde çatışma yaşadığınız kişilere karşı sevgi ve nezaket dolu olmanızda en büyük rehberiniz olacak.

Başarıya giden yolda atmanız gereken iki minik adım ise güçlü bir hafıza ve yüksek yaratıcılıktır.

Mindfulness, hafızanızı güçlendirmekle kalmayıp aklınızdaki sonsuz yaratıcılığın kapılarını da ardına kadar açar. Çünkü hafızanızın güçlenmesi ve yaratıcılık diyarına yaptığınız eğlenceli geziniz sonucunda çok daha farklı açılardan düşünebildiğinizi fark edeceksiniz.

Başarıya giden yolda döşeli en kıymetli taş: Mutluluk!

Stres ve depresyonu büyük ölçüde azaltan mindfulness sayesinde daha mutlu birer bireye dönüşebilirsiniz.

Başarılı ve mutlu bir birey, sosyal hayatında ve ilişkilerinde de oldukça pozitif ve başarılıdır.

Mindfulness egzerlerini bir süre yaptığınızda, sosyal bağlarınızın güçlendiğini ve duygusal zekanızın geliştiğini fark edeceksiniz.

Kafa rahatlığı önemli!

Giderek daha rahat hissetmenizi sağlayan mindfulness egzersizleri sayesinde başarıya bir adım daha yaklaşacaksınız.

Sorumluluk almak başarıya doğru atılan en büyük adımdır diyebiliriz.

Zaman zaman birçoğumuz beklenti ve sorumluluklar altında ezildik. Özellikle de öğrenciyken. Keşke o zamanlarda da mindfulness’ı biliyor ve uyguluyor olsaydık. Çünkü mindfulness sayesinde insan; daha kaygısız, stresiz ve kendiyle barışık oluyor.

Kendinizi tanımak istiyorsanız nefes alın!

Mindfulness ile bedeninizi ve kendinizi geliştirip güçlendirmek için nefes alın! 🌬

İnternetten nasıl yapıldığına bakabilir veya telefonunuza indireceğiniz bazı uygulamalar ile mindfulness egzersizlerine hemen şimdi başlayabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tylerdurdenoglu

Daha etkili bir yöntem söyleyim mi? Alırsın abdestini gidersin sec kdjaka şaka şaka meditasyon iyiymiş.

sananebenden

meditasyon tarz bişi, Şimdilerde Terapilerde 3. dalga terapi olarak geçer. Genellikle yurt dışında daha yaygın olarak kullanılır. Terapi öncesi benim bildiğim kadar bayağı kuralları olan bişi, kuralları yapmazsan paran olsada almıyorlar seni. Temelde beden duyumlarına ve duygularına yüklediğimiz olumsuz anlamları ve anıları kabul edip değiştirmek üzerine kurulu.

Görüş Bildir